İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Ahlat'ta kadınlar için 18 Kur'an kursu açılacak

Bitlis’in Ahlat ilçesinde kadınlara yönelik 18 Kur’an kursu açılacağı ve kayıtların1 Ekim’e kadar devam edeceği belirtildi.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde kadınlara yönelik 18 Kur'an kursu açılacağı ve kayıtların1 Ekim'e kadar devam edeceği belirtildi.


Konu ile ilgili açıklama yapan Ahlat İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, açılacak olan kurslarda Kur'an-ı Kerim, tecvit, ilmihal, siyer, ahlak ve itikat derslerinin verileceğini belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kursları 25 Eylül'de start veriyor. 4 dönemden oluşan ve 33 hafta sürecek olan kurs kayıtları 1 Ekim'e kadar devam edecek. Ahlat Müftülümüze bağlı olarak gündüzlü 18 Kur'an kursumuz faaliyet verecektir. Tüm kurslarımıza öğretici yerleştirmesi yaparak bayanlarımızın kurslara kayıt yapmalarını bekliyoruz. Kurslarımız ihtiyaç odaklı olup saatleri ev hanımlarının veya kursiyerlerin talepleri doğrultusunda istedikleri saatlerde verilecektir. Kurslarımızda Kur'an-ı Kerim, tecvit, ilmihal, siyer, ahlak ve itikat dersleri verilecektir. Kurslar açılmadan önce tüm kurs öğreticilerine seminer verilerek, eğitim öğretim başında yapılması gereken işlemler hakkında bilgi verildi. Ayrıca tüm kursiyerlere ders kitapları ve Kur'an-ı Kerim'ler müftülüğümüz tarafından dağıtılacaktır” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.