Ahlat’taki öğrenci servis şoförlerine bilgilendirildi

Bitlis’in Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, jandarma trafik ve polis trafik ekipleri tarafından öğrenci servisi şoförlüğü yapan sürücülere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Ahlat’taki öğrenci servis şoförlerine bilgilendirildi

02 Ekim 2017 10:06


Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Abdurrahman Gazi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, İlçe Jandarma Komutan Vekili Üsteğmen Selim Bayrak, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Yaban, Milli Eğitim Şube Müdürü Taner Dalga ve öğrenci servisi şoförlüğü yapan sürücüler katıldı.


Toplantıda Ahlat İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından okulların başlamasıyla birlikte taşımalı eğitim kapsamında öğrenci servisi hizmeti yapan servis şoförleri uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirildi. Okul servis araçları sürücüleri ve rehber personeli bilgilendirme toplantısında öğrencilerin güvenli bir şekilde evlerinden okullarına ve okullarından evlerine dönmelerinin önemi vurgulandı. Toplantıda taşımalı araç şoförlerine, taşıma sırasında uyulması gereken kurallar ile öğrenci ve velilerle ilişkilerde anlayış ve hoşgörülü olmanın önemi anlatıldı. Ayrıca servis şoförlerine eğitim-öğretim döneminde uymaları gereken trafik kuralları, güvenli taşımacılık, acelecilik ile yapılan kazalar, takip mesafesi, kar ve yağmur yağışlarında almaları gereken güvenli sürüş teknikleri konularına dikkat etmeleri uyarısında bulunuldu.


Toplantıda kısa bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, “Geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımız ve gençlerimizin can güvenlikleri servis şoförlerine emanet ediliyor. Geleceğimizin teminatlarının güvenli bir şekilde evlerinden okullarına, okullarından evlerine dönmeleri, sürücülerimizin genel trafik kurallarına uyularak yaptıkları işin ne kadar önemli olduğunu bilerek buna göre hareket etmeleri gerekmektedir. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının kazasız belasız ve sorunsuz bir yıl olmasını diliyorum” dedi.


Toplantıdan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ve jandarma trafik timlerince araçların kontrolleri yapıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç