İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bitlis SGK'dan borç uyarısı

Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Sadullah Korkut, prim borcunu yapılandırıp ödemeyenler için son ödeme tarihinin 2 Ekim’e kadar uzatıldığını söyledi.

Bitlis Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Sadullah Korkut, prim borcunu yapılandırıp ödemeyenler için son ödeme tarihinin 2 Ekim'e kadar uzatıldığını söyledi.


Korkut yaptığı yazılı açıklamada, “7020 Sayılı Kanun kapsamında prim borcunu yapılandırıp peşin ödemeyi tercih ettiği halde son ödeme tarihi olan 5 Eylül 2017 tarihine kadar ödeme yükümlülüğünü yerine getiremeyen vatandaşlarımız için önemli bir fırsat doğmuştur. Bu itibarla yapılan yeni bir değişik ile 2 Ekim 2017 tarihine kadar 7020 sayılı kanun ile borç ödeme yükümlülüğünü yerine getirdiği takdirde, yapılandırma hakkını kazanmış olacaklar. Bu aynı zaman da peşin ödemeyi seçip de borcu yüzünden emekli olamayan vatandaşlarımız için büyük bir fırsat. Ödeme yükümlüğünü yerine getirdiği takdirde emekli olabileceklerdir. Bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu olarak tüm vatandaşlarımıza bu son fırsatı kaçırmayarak 2 Ekim 2017 tarihine kadar borçlarını ödemeleri için son derece önem arz etmektedir” dedi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.