Bitlis Valisi Ustaoğlu’nun ziyaretleri devam ediyor

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, kurum ziyaretleri kapsamında, AFAD, İŞKUR, Göç İdaresi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerini gezdi.

Bitlis Valisi Ustaoğlu’nun ziyaretleri devam ediyor

28 Eylül 2017 16:57


Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, kamu kurumlarındaki gezi ve incelemelerine devam ediyor. İlk olarak Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne gelen Vali Ustaoğlu, İl Müdürü Ali Fuat Balkan tarafından karşılandı. Birimleri gezip personelle selamlaşan Vali Ustaoğlu, Afet koordinasyon merkezini inceledikten sonra İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet Erdem’den göçmen kaçakçılığı ve kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra İŞKUR’a geçen Vali Ustaoğlu, İl Müdürü Mücahit Gülmez’den brifing aldı. Vali Ustaoğlu, “31.08.2017 tarihi itibariyle il müdürlüğümüzde 10 bin 35 erkek, 8 bin 244 kadın olmak üzere 18 bin 279 kayıtlı işsiz bulunmaktadır. Bunlardan 639’u ön lisans, 457’si lisans, 9 kişi de yüksek lisans mezunudur. Bu tablo nedenle ilimizde istihdama yönelik her adımı destekliyoruz. Girişimcilerimize her türlü desteği imkanlar ölçüsünde vermeye hazırız” dedi.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış’dan brifing alan Vali Ustaoğlu, inşası devam kapalı yüzme havuzunu gezerek çalışmaları yerinde inceledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİTLİS HAVA DURUMU
26
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  26°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  28°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç