İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Bitlis Valisi Ustaoğlu'nun ziyaretleri devam ediyor

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, kurum ziyaretleri kapsamında, AFAD, İŞKUR, Göç İdaresi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerini gezdi.


Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, kamu kurumlarındaki gezi ve incelemelerine devam ediyor. İlk olarak Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne gelen Vali Ustaoğlu, İl Müdürü Ali Fuat Balkan tarafından karşılandı. Birimleri gezip personelle selamlaşan Vali Ustaoğlu, Afet koordinasyon merkezini inceledikten sonra İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet Erdem'den göçmen kaçakçılığı ve kurumun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Daha sonra İŞKUR'a geçen Vali Ustaoğlu, İl Müdürü Mücahit Gülmez'den brifing aldı. Vali Ustaoğlu, “31.08.2017 tarihi itibariyle il müdürlüğümüzde 10 bin 35 erkek, 8 bin 244 kadın olmak üzere 18 bin 279 kayıtlı işsiz bulunmaktadır. Bunlardan 639'u ön lisans, 457'si lisans, 9 kişi de yüksek lisans mezunudur. Bu tablo nedenle ilimizde istihdama yönelik her adımı destekliyoruz. Girişimcilerimize her türlü desteği imkanlar ölçüsünde vermeye hazırız” dedi.


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış'dan brifing alan Vali Ustaoğlu, inşası devam kapalı yüzme havuzunu gezerek çalışmaları yerinde inceledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.