Bitlis’te yaşlı ve kimsesizlere sıcak yemek dağıtımı

Bitlis Belediyesi tarafından, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaşlı ve kimsesizlere sıcak yemek dağıtımına başlandı.

Bitlis’te yaşlı ve kimsesizlere sıcak yemek dağıtımı

05 Ekim 2017 12:15


Kent merkezinde tespit edilen 20 yaşlı ve kimsesizlere günde iki öğün yemek dağıtımı yapılıyor. Hazırlanan yemekler belediyede görevli personeller tarafından adreslere götürülerek teslim ediliyor. Üç çeşit yapılan sıcak yemekler, sağlık kontrollerinden geçiriliyor. Başlatılan proje hakkında açıklamada bulunan Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, vatandaşlara hizmet götürmekle kendilerini sorumlu hissettiklerini belirterek, “Kent merkezinde yapılabilecek en önemli hizmetlerden biri yaşlı, kendi ihtiyaçlarını karşılama zorluğu çeken insanlarımıza yardım eli uzatmaktır. Belediye personellerimiz tarafından, mahallelerde bulunan yaşlı ve kendi ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan vatandaşlarımızın tespit çalışmaları sürdürülüyor. Bu çalışmalar kapsamında ilk etapta tespit edilen 20 kişiye günde iki öğün olmak üzere üç çeşit sıcak yemek götürülerek adreslerinde teslim ediliyor” dedi.


ValiUstaoğlu, yemeklerin hijyenik bir ortamda pişirildiğini dile getirerek, “Belediye olarak bu yaşlı ve ihtiyaçlarını karşılayamayacak vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz. Burada belediye personelince hijyenik şartlarda pişirilen yemekler, sefer taslarında dolusu verilip boşu alınacak şekilde belediyemiz araçları ile evlere sıcak bir şekilde servis edilmektedir. Bu durumda olan vatandaşlarımızın mağdur olmasına gönlümüz razı değil. Devletimizin verdiği imkânların vatandaşımıza sunmak için çalışıyoruz. En ücra noktaya kadar bu hizmetlerimizi götüreceğiz” diye konuştu.


Öte yanda vatandaşlar, günde iki öğün üç çeşit sıcak yemek evlerine getirerek teslim eden belediyeye teşekkür ettiler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİTLİS HAVA DURUMU
4
°
C
Yoğun Kar Yağışı
 • Pazar
  Yoğun Kar Yağışı
  4°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  5°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  5°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  6°C
Reklamı Geç