Rektör Yardım’dan Kaymakam Alibeyoğlu’na Ziyaret

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof.

Rektör Yardım’dan Kaymakam Alibeyoğlu’na Ziyaret

28 Eylül 2017 12:01

Dr. Erdal Necip Yardım, Bitlis’in Güroymak ilçesinde inşaatı devam eden Meslek Yüksek Okulunun son durumuyla ilgili Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu’nu ziyaret etti.


BEÜ Rektörü Prof.Dr. Erdal Necip Yardım ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Demirtaş’ı makamında kabul eden Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Bağlar Mahallesinde mülkiyeti Güroymak Belediyesine ait 7 dönümlük alan üzerinde yapılacak olan 16 derslikli Meslek Yüksek Okulu binasının son durumuyla ilgili istişarede bulundu. Kaymakamlık makamındaki ziyaretin ardından, Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu ve BEÜ Rektörü Prof.Dr. Erdal Necip Yardım, Meslek Yüksek Okulunun inşaatında incelemelerde bulundular. Ziyaretin ardından kısa bir açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu " İlçemiz Bağlar Mahallesinde bulunan mülkiyeti belediyemize ait 7 dönümlük alanı Bitlis Eren Üniversitesi’ne tahsis ettik. Bu alan üzerine 16 derslikli Meslek Yüksek Okulu yapılacak ve burada en az 480 öğrenci eğitim görmüş olacak. Binanın toplam maliyeti ise 3 milyon lirayı buluyor. Ayrıca yine bu kapsamda ise 192 TOKİ konutu bulunuyor. Bu konutlarda bu kapsamda değerlendirilecektir. Bu anlamda tüm inşaat masrafları belediyemizce karşılanıyor. İnşallah hizmete girdiğinde ilçemizin ekonomisine ve eğitime büyük katkılar getireceğine inanıyoruz” dedi.


İlçeye yapılacak olan üniversitenin projelerini incelemek üzere bir araya geldiklerini ifade eden Alibeyoğlu, “Göreve başladığımızda, Güroymak halkımızın en büyük istek talepleri arasında ilçemize bir üniversite yapılması vardı. Belediye olarak üniversite binasını yapmaya başladık. İlçemizde üniversite bölümleri açılması için, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım, Rektör Yardımcısı Mehmet Demirtaş ilçemize gelerek üniversite binası ve öğrencilerimizin kalabilecekleri yerlerde incelemelerde bulundular. Güroymak halkımızın en büyük taleplerinden biri olan Üniversiteyi inşallah ilçemize kazandıracağız. Bu vesile ile Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Necip Yardım’a ve Rektör Yardımcısı Mehmet Demirtaş beyefendiye ziyaretleri için teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİTLİS HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  31°C
Reklamı Geç