İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Tatvan'da engelli öğrencilere spor kursları

Bitlis’in Tatvan ilçesinde, engelli öğrencilere yönelik spor kursları açıldı.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde, engelli öğrencilere yönelik spor kursları açıldı.


Tatvan Kaymakamlığı'na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) bünyesinde faaliyet gösteren Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM) Engelli Oyun ve Eğitim Merkezi ile Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile engelli öğrencilere yönelik Judo, Tekvando, Muaythai, güreş, voleybol, hentbol kursu açıldı. Proje ile engelli öğrencilerin spor eksikliklerinin giderilmesi ve onlara daha iyi ve mutlu bir yaşam standardının oluşturulması hedefleniyor.


Açılan kurslarla ilgili açıklamada bulunan Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, ilçe genelinde her yaş grubuna uygun spor kurslarının yanı sıra engelli bireyler için de spor kursları açtıklarını belirterek, bu spor kursları ile engelli bireylerin sosyal hayata en iyi şekilde adapte olmalarını amaçladıklarını söyledi. Özkan, "İlk etapta engelli bireylerimizi kapsayan Judo, Tekvando, Muaythai, Güreş, Voleybol, Hentbol gibi eğitsel spor oyunları kursları açtık. Bu sayede ilçemizdeki engelli bireylerde artık sporla iç içe olma imkanı bulacak" dedi.


Sporun insanlar için yaşam şekline dönüşmesinde engellileri de unutmadıklarını belirten Tatvan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Şahin Kardaş ise, verdiği desteklerden ötürü İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan'a teşekkürlerini iletti.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.