Vali Ustaoğlu’ndan Mutki’ye ziyaret

Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu, Mutki ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

Vali Ustaoğlu’ndan Mutki’ye ziyaret

26 Eylül 2017 10:36


Hükümet konağı önünde Mutki Kaymakamı Mehmet Kılıç ve kurum amirleri tarafından karşılanan Vali Ustaoğlu, Kılıç’ın makamında brifing aldıktan sonra Askeri Gazinoda güvenlik toplantısına katıldı. Burada muhtarlarla öğle yemeği de yiyen Vali Ustaoğlu, "Geldiğim günden beri başta emniyet ve asayişle ilgili yaptığım değerlendirmelerde geriye dönük baktığımızda, Mutki bölgemizi 40 yıldır tehdit eden ve başımıza bela olun bölücü terör örgütüne karşı kahramanca mücadele eden, bunlara hiçbir yönde göz açtırmayan ve kendi bünyesinde de barındırmayan bir ilçemizdir. Bu mücadelede şehit ve gazilerimiz oldu. Böylesine anlamlı bir günde de Mutki ilçemizi ziyaret etmiş olduk. Milleti, vatanı ve bayrağı uğruna canlarını feda edip vücutlarını siper ederek gazi olmuş tüm gazilerimize şifalar diliyorum. Arkadaşlarımız Mutki’yi bana överek anlattılar. Başta korucularımızın nasıl kahramanlıklar gösterdikleri ve bu bölgede teröre göz açtırmadıklarını bizimle paylaştılar. Bizde devlet olarak sizlere hizmet etme noktasında elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Hepimizin üzüntü ve acı yaşadığı bir ortamda kamu görevlileri olarak bir süre görev yapıp gidiyoruz. En önemlisi burada kaderiyle, atalarıyla ve tarihiyle baş başa kalan yöre insanıdır. Buranın sevincini de üzüntüsünü de siz yaşıyorsunuz. Ama her şeye rağmen bugün baktığımızda, ilimiz güven, huzur ve emniyet şehri olma noktasında çok güzel mesafe kat etti. Şu anda ilimizin en ücra köşesinde korucu, jandarma ve polisimiz hakim. Güvenlik güçlerimiz terör örgütüne göz açtırmıyor. Vatandaşımız da en ücra köşedeki evinde rahat ve huzurlu bir şekilde oturuyor" diye konuştu.


Muhtarlarla yapılan görüşmeden sonra esnafları ziyaret eden Vali Ustaoğlu, bir çay bahçesinde onlarla bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.


Ustaoğlu, daha sonra 1994 yılında Dereyolu köyünde çıkan çatışmada şehit olan Mehmet Şirin Çölgeçen’in ailesini ziyaret etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BİTLİS HAVA DURUMU
29
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  29°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
 • Salı
  Az Bulutlu
  30°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç