34 yaşındaki kadının ölümüne sebep olan alkollü sürücü tahliye edildi

Bolu’da, alkollü olarak kullandığı aracın kontrolünü kaybedince 34 yaşındaki 2 çocuk annesi Şaziye Yerlikaya’nın ölümüne neden olan Hasan B.

34 yaşındaki kadının ölümüne sebep olan alkollü sürücü tahliye edildi

28 Eylül 2017 13:26

’nin tahliye kararı sonrası, Yerlikaya’nın ailesi sinir krizleri geçirdi.


Haziran ayında Borazanlar Mahallesi Hattat Emin Barın Caddesi üzerinde meydana gelen kazada alkollü olduğu iddia edilen sürücü Hasan B.’nin kullandığı araç kaldırıma çıkarak reklam panosuna çarpmıştı. O sırada karşıdan karşıya geçmekte olan Şaziye Yerlikaya (34) ve yanında bulunan kızının devrilen reklam panosunu altında kalarak yaralanmış, hastaneye kaldırılan Şaziye Yerlikaya 13 günlük yaşam mücadelesini kaybetmişti.


Olayın ardından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde “taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma” suçlamasıyla tutuklu yargılanan Hasan B., daha önce görülen duruşmasında, alkolün kazada etkisi olduğunu ve aileye böyle bir şey yaşattığı için pişmanlığını dile getirmişti. Mahkeme salonuna tutuklu olarak getirilen Hasan B., bugün görülen karar duruşmasında pişman olduğunu ve mahkeme heyetinin adaletine sığındığını ifade etti.


Sanığın savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Hasan B.’yi 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırarak, hükümle birlikte tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi. Duruşma sırasında mahkemede hazır bulunan Şaziye Yerlikaya’nın ailesi kararın açıklanmasının ardından sinir krizleri geçirerek, “Bir insan kolay mı yetişiyor. Canımızı bizden aldın. Böyle bir karar olmaz” diyerek gözyaşı döktüler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç