Değerler eğitimi velilerin isteğine bağlı olacak

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Anaokulları ve Anasınıflarında verilecek değerler eğitiminin haftada bir gün ders dışında ve velilerin isteğine bağlı olarak verileceğini duyurdu.


13 Ekim 2017 12:19


İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bolu Valiliği’nin oluru ile yapılmakta olan değerler eğitimi üzerine basın organlarında çıkan haberlere ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Bolu’da, anaokulu ve anasınıflarında 3 yıldan beri değerler eğitimi verildiği ve 2017-2018 eğitim öğretim döneminde, anaokulu ve ilkokullarda değerler eğitiminin verilmesi bir protokolle uygulamaya konulduğu belirtilen açıklamada, eğitimin Bolu Müftülüğü’nde görev yapan ön lisans ve lisans mezunu pedagojik formasyona sahip öğreticiler tarafından verileceği ifade edildi.


Değerler eğitimi verecek öğreticilerin güvenlik soruşturmalarının yapılarak görevlendirildikleri kaydedilen açıklamada, “Dersi almayacak öğrencilerin de arkadaşlarıyla ilişkilerinin bozulması, okul idarelerinin öğrencilere dönük ayrımcı tutumları ya da sosyal baskı oluşturmaları asla söz konusu değildir” denildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BOLU HAVA DURUMU
25
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç