Orman yangınlarına karşı yasaklar açıklandı

Bolu’da son günlerde meydana gelen orman yangınlarına karşı, Bolu Valiliği’nden alınacak önlem ve yasaklarla ilgili açıklama yapıldı.

Orman yangınlarına karşı yasaklar açıklandı

20 Eylül 2017 17:36


Eylül ayında hava sıcaklıklarının yüksek, nem oranının ise düşük seyretmesi nedeniyle olası orman yangınlarının önüne geçilebilmesi amacıyla alınan önlemler Bolu Valiliği tarafından açıklandı.


Bolu ili dahilindeki tüm ormanlık alanlara, görevliler dışında girişlerin 22.09.2017 günü saat 24.00’a kadar 6381 sayılı Orman Kanununun 74. Maddesi gereğince yasaklandığının belirtildiği açıklamada şu maddeler yer aldı:


Ormanlarda şüpheli araç ve şahıslar görülmesi halinde, Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince orman dışına çıkarılacak, gerekmesi halinde Jandarma ve Emniyet birimlerince yardımcı olunulacaktır.


Mesire alanları haricinde piknik yapılmasına müsaade edilmeyecektir.


Tarla, bağ-bahçe, fındık alt temizliği ve anız yakılmasının yasak olduğu hususunun, cami ve belediye hoparlörü vasıtası ile halka duyurulacak, yasağa uymayanlar hakkında görevlilerce yasal işlem yapılacaktır.


Orman yangınlarıyla mücadelede çalışan tüm iş makineleri ile itfaiye ekiplerinin teyakkuz halinde bulundurulması sağlanacaktır.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BOLU HAVA DURUMU
25
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazar
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  27°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  29°C
Reklamı Geç