(Özel Haber) Atık malzemeleri sanat ürünleri haline getirdi

Bolu’da, belediyeye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan Elif Öztekin, belediyeye ait atık malzemeleri çeşitli figürler halie getirdikten sonra boyayarak sanat ürünleri oluşturdu.

(Özel Haber) Atık malzemeleri sanat ürünleri haline getirdi

05 Ekim 2017 10:55


Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan Elif Öztekin isimli vatandaş, belediyenin kullandığı ve atık hale gelen ürünleri toplayarak sanat ürünleri haline getiriyor. İktisat fakültesinden mezun olan ve 10 yıldır resimle uğraşan Öztekin, atık halde olan otomobil lastiği, su borusu, boya fırçası, tahta, saksı ve boya kovası gibi malzemelerden çocukların beğenebileceği araba, robot, at, ördek gibi figürler üreterek sergilemeye hazırlanıyor.


Atık malzemelerden oluşturduğu ürünleri Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın beğenisine sunan Öztekin, atık malzeleri Bolu’ya geri kazandırdığını ifade ederek, “Kullanılmayan malzemeleri toplayarak çocuklar için figürler oluşturduktan sonra onları boyadım. Yaptığım ürünleri Bolu’nun çeşitli yerlerinde değerlendireceğiz. Çocuklarımıza bu şekilde görsellik katmaya çalışıyoruz. Çünkü çocukların gelişimi açısından görsellik de çok önemli” dedi.


Elif Öztekin’in atık malzemeleri kullanarak ortaya çıkardığı ürünleri tek tek inceleyen Başkan Alaadin Yılmaz, dünyanın en önemli mesleklerinden birisinin tasarım olduğunu belirterek, “Tasarımla ilgili pek çok okul var ama insanın içinden bir şey olmadan o okullardan mezun olmak ilerlemeyi sağlamaz. Ama kızımızın içinde olduğu için atık malzemelerden bir çok ürünü ortaya çıkarabilmiş. Her türlü malzemeden bir şey tasarlayabildiği ve bu gayretinden dolayı kutluyorum" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BOLU HAVA DURUMU
9
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  9°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  13°C
 • Salı
  Yağmurlu
  13°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  13°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç