Burdur Valisi’nden tatilcilere ceviz ezmesi

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Burdur-Antalya karayolunu kullanan tatilcilere ceviz ezmesi ve şeker ikramında bulunurken çocuklara oyuncak hediye etti.

Burdur Valisi’nden tatilcilere ceviz ezmesi

30 Ağustos 2017 14:47

Burdur merkez Organize Sanayi Bölgesinde bulunan uygulama noktasını ziyaret eden Vali Yılmaz, polis memurlarını selamladı.


Vali Yılmaz, beraberinde Burdur İl Emniyet Müdürü Arif Çankal ve Burdur Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Muzaffer Canbal ile birlikte çalışmaları inceledi. Trafik ekiplerinin uygulamaları esnasında durdurulan sürücülerle sohbet eden Vali Yılmaz, vatandaşların hatırını sorarak, tatil boyunca trafik kurallarına uymalarını istedi.Tatilcilere ceviz ezmesi ikramı


Vali Yılmaz, sohbeti esnasında sürücü ve yolculara ceviz ezmesi ve şeker ikram ederken, çocuklara ise oyuncak hediye etti. Yılmaz, karşılaştığı yabancı turistlerle ise İngilizce konuşarak, iyi tatiller dileğinde bulundu.


Burdur’da Kurban Bayramı sevincinin acıya dönüşmemesi için tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Burdur Valisi Şerif Yılmaz, "Bugün bayram tatili münasebetiyle özellikle yoğun trafiğimiz olduğu Burdur-Antalya yol güzergahında denetleme yapan arkadaşlarımızla beraber olduk. Bayram süresince can kaybının ve maddi hasarın en az olduğu, trafik kazalarının yaşanmadığı bir bayram diliyoruz. Bunun için de önlemlerimizi en üst seviyede aldık. Uygulamaya devam ediyoruz, sizler de gördüğünüz gibi gelen misafirlerimiz, yolcularımızın ifade ettiği gibi yol güzergahında an itibariyle trafik tedbirlerinin alındığını ve bundan da vatandaşımızın memnun olduğunu sizler de duydunuz, bizler daha çok mutluyuz. İnşallah kazasız belasız bir bayramı sevinçle, huzur ve mutlulukla atlatırız. Bayramlarımız sevinç olsun, gözyaşına boğulmasın" dedi."Bayram boyunca 29 ekip, görev başında"


Kurban Bayramı tatili süresince Burdur il merkezinde Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ve Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından 29 trafik ekibinin görev yapacağını belirten Vali Yılmaz, "İçişleri Bakanlığımız tarafından oluşturulan bir slogan var, ‘Frene değil, kurala güven’, biz bütün sürücülerimizin de kurallara uygun bir şekilde seyahat etmelerini, arkadaşlarımızın da kurallara uyulup uyulmadığına dair denetlemeleri sıkı bir şekilde devam ediyor. İl genelinde Jandarma ve Emniyet sorumluluk bölgelerimizde toplam olmak üzere 29 ekiple ki bazı ekiplerimizi takviye etmek suretiyle özellikle bayram süresince yoğun bir şekilde denetlemelerimiz devam ediyor, çok şükür şu ana kadar ölümlü kazamız olmadı. Geçen bayram da bildiğiniz gibi kaza oranı en az olan illerden biriydik. İnşallah bu bayramda hem tatil başlangıcı hem de dönüşte trafik kazalarını en az şekilde atlatmak suretiyle birkaç maddi hasarlı kazamız oldu ancak çok önemli boyutta değil ben o açıdan tüm sürücülerimize gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesile ile herkesin Kurban Bayramı’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramların sevinçle, huzurla kutlandığı günleri yaşamayı diliyorum" şeklinde konuştu.


Vali Yılmaz, uygulama sonrasında gazetecilerle çay içerek, sohbet etti.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

Reklamı Geç