Okullarını tanıtmak için sokak konseri verdiler

Burdur Güzel Sanatlar Lisesi tarafından yılsonu etkinlikleri kapsamında okulu tanıtmak amacıyla sokak konseri düzenlendi.

Okullarını tanıtmak için sokak konseri verdiler

24 Mayıs 2017 12:57


Burdur Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmenleri Ahmet Polat Karadağ ve Gözde Karadağ’ın koordinesinde düzenlenen sokak konserinde Güzel Sanatlar Lisesinde öğrenim gören öğrenciler tüm yeteneklerini sergiledi. Sokak konserinde bazı öğrenciler enstrüman çalarken, bazı öğrenciler ise koroda yer aldı. Yerli ve yabancı güncel şarkıların seslendirdiği konsere vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.


Türkiye’de Neşet Ertaş ve Fazıl Say gibi büyük müzik adamlarının yetişmesinin gerektiğini vurgulayan Burdur Güzel Sanatlar Lisesi Gitar Öğretmeni Ahmet Polat Karadağ, “Antalya’dan, Muğla’dan, Konya’dan, Uşak’tan, hatta İngiltere’den bile öğrencimiz var. Türkiye’de sadece fen lisesi yok, güzel sanatlar lisesi de var. Öğrencilerimiz enstrümanlarıyla her şeyi çalıyorlar ve bu enstrümanları ile dünyanın her yerinde para kazanacaklar, biz güzel sanatlar lisesi olarak Fazıl Saylarımızı, Neşet Ertaşlarımızı arıyoruz ama maalesef öğrencilerimizin çoğu fen lisesi hazırlığına giriyorlar ama sadece fen lisesi yok, güzel sanatlar lisemiz var, meslek liselerimiz var. Bunlar çok önemli. Gelirlerse okula birçok enstrüman çalabiliyorlar. Bağlama öğrencisi bateri çaldı, bağlama öğrencimiz elektrogitar çaldı, gitar öğrencimiz klavye çaldı” diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURDUR HAVA DURUMU
25
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  25°C
 • Salı
  26°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  26°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç