Gölyazı’da sonbahar

Sonbahar mevsiminin gelmesi ile fotoğrafçılar Gölyazı’ya akın etmeye başladı.

Gölyazı’da sonbahar

05 Ekim 2017 13:08

Görsel şölenin yaşandığı, su ile güneşin birleştiği Gölyazı’da sonbahar, fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan tarafından fotoğraflandı.


Bursa-İzmir yolu üzerinde Uluabat Gölü kıyısında yer alan Gölyazı köyü, sonbaharda da fotoğrafçıların uğrak yeri haline geldi. Güneşin suyla kucaklaştığı Gölyazı’nın sonbaharla birlikte daha gizemli hale büründüğünü belirten fotoğraf sanatçısı Orhan Turhan, “Hele bir de göç mevsimindeki leylekler ve ekmeğini gölden kazanan küçük yaştaki balıkçılar da bu fotoğraflara dahil olursa o anı ölümsüzleştirmemek elde değil. Bu yüzden de Gölyazı güneşin en güzel battığı yerdir” dedi.


Tarihi Roma dönemine kadar uzanan Gölyazı, Bursa’da hafta sonunu geçirmek için en ideal alternatiflerinden biri. Sabah kahvaltısı için pek çok seçeneğin bulunduğu köyde meşhur gözlemenin fiyatı ise 5 lira. Kahvaltı sonrası göl turu atmak isteyenlere köy halkı tarafından kayıklarda yaptırılan sefanın bedeli ise 20 lira. Gölyazı’da fotoğraf sevdalıları için eşsiz göl manzarası ile leylekleri fotoğraflayabilecekleri kuş gözlem kuleleri bulunuyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURSA HAVA DURUMU
37
°
C
Sıcak
 • Pazartesi
  Sıcak
  37°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
Reklamı Geç