İlahiyat öğrencilerinin ebru eserleri göz kamaştırdı

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin ebru sergisi büyük ilgi gördü.

İlahiyat öğrencilerinin ebru eserleri göz kamaştırdı

20 Mayıs 2017 19:48


Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde açılan sergide İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin yaptığı ebrular sergilendi. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, “Buradan mezun olurken elinizde bir becerinizin de olmasını isterim. Gençlik için sanat, spor ve diğer sosyal faaliyetlerle ilgilenmek önem taşıyor. Eserleri tek tek inceledim ve çok beğendim. Aldığınız eğitimler sonucunda böylesi güzel eserler ortaya çıkardığınız için de sizleri ve hocalarınızı tebrik ediyorum” dedi.


Öğrencilere ebru dersi veren İlahiyat Fakültesi Türk İslam Sanatları Tarihi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hicabi Gülgen ise fakülte olarak 18 yıldır ebru ve hat sanatının ders olarak okutulduğunu açıkladı. Türkiye genelinde bu sürekliliğe sahip olan başka bir üniversitenin bulunmadığını aktaran Hicabi Gülgen, “Çalışmalarımızı geleneksel ebru sanatımızda olduğu gibi doğal toprak boyalarıyla yapıyoruz. Öğrencilerimiz bu seviyeye gelebilmek için çok çalıştılar. İki dönemdir aralıksız ders alıyorlar. İlerleyen dönemlerde de yeni çalışmalarla derslerimize devam edeceğiz” diye konuştu.


Rektör Yusuf Ulcay ve üniversite yöneticileri eserler ile tek tek ilgilendi. Bütün öğrenciler, kendi yaptığı ebru eserleri hakkında ziyaretçilere bilgiler verdi. Rektör Yusuf Ulcay, tekne başına geçerek ebru yaptı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURSA HAVA DURUMU
13
°
C
Çok Bulutlu
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Perşembe
  Karla Karışık Yağmurlu
  7°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  7°C
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  11°C
Reklamı Geç