Karacabey’de ’Dünya Emzirme Haftası’

Bursa’nın Karacabey ilçesinde 1-7 Ekim Dünya Emzirme Haftası kutlanıyor.

Karacabey’de ’Dünya Emzirme Haftası’

04 Ekim 2017 15:32


Hafta boyunca Devlet Hastanesi girişinde stant açılacak. Gebeleri ve yeni anne olanları emzirme ile ilgili broşür ve kitapçıklar dağıtarak bilgilendiren Karacabey Devlet Hastanesi yetkilileri, anne sütünün bir çocuğa bırakılacak en büyük miras olduğuna vurgu yaptı.


Anne Sütü Komite Başkanı Hemşire Ayşe Başar, Devlet Hastanesi olarak bu konuya büyük önem verdiklerini belirterek, “Bebeğe ilk 6 ay anne sütü verilmesini teşvik ediyoruz. Hastanemiz önüne kurulan stantla annelere anne sütünün önemini anlatıyoruz. Maksadımız geleceğimiz olan çocuklarımızın en ideal gıda olan anne sütü ile beslenmelerini sağlamak. Hastanemize başvuran annelerin emzirme oranı yüzde 90. Biz bu oranı yüzde 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. Taburcu olan anneleri 6 ay boyunca takip ediyoruz. Eğitimler düzenleyerek anneleri ve anne adaylarını bilgilendiriyoruz. Burada sadece anne ya da anne adayları değil, babalar, anneanne, babaanne ve dedelere de önemli görevler düşüyor.” dedi.


Hemşire Ayşe Başar, Emzirme Haftası nedeniyle bugünden itibaren Karacabey’de daha çok Suriyeli vatandaşların yaşadığı çadırları gezip, anne sütünün önemini anlatacaklarını söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURSA HAVA DURUMU
35
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç