‘Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği’nin temel atma töreni

‘Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği’nin temel atma töreni

01 Aralık 2016 22:45

Bursa’nın İnegöl ilçesinde ‘Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği’nin temel atma töreni gerçekleştirildi.
İnegöl Belediyesi tarafından Alibeyköy Mahallesi’nde hayata geçirilmek üzere projelendirilen ‘Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği’nin temel atma töreni gerçekleştirildi. Atatürk’ün isteği üzerine milletvekili olarak TBMM’de 5. Dönem Bursa Milletvekilleri arasında yer alan ve aynı zamanda meclisteki 17 kadın milletvekilinden biri olan İsaören Mahallesi’nden Şekibe İnsel’in ismini taşıyacak Doğal Yaşam Çiftliği’nin temeli düzenlenen törenle atıldı. Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği’nin yaz aylarına kadar tamamlanarak hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

“Söz verip de yerine getirmediğimiz bir hizmetimiz olmadı”
Çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediyesi olarak vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda şehir merkezinde her alanda hizmetleri bir bir yerine getirdikleri gibi Büyükşehir yasasından sonra artık kırsalda da tüm dinamikleriyle var olmaya devam ettiklerini söyledi. Aktaş, “Bizim için önemli bir değer olan Şekibe İnsel’in adının burada yaşayacak olması bizim için gerçekten tarifi imkansız bir duygu. Kendisi İsaören’de kendi çiftliklerinde uzun yıllar doğanın içinde olan bir hanımefendi. İyi bir eğitim almış olan Şekibe Hanım, Atatürk’ün isteği üzerine Bursa’dan milletvekili adayı gösterilmiş ve 8 Şubat 1935 tarihinde yapılan seçimlerde TBMM’ye giren 17 kadın milletvekilinden biri olmuştur” diye konuştu.

Doğal yaşam çiftliğinde neler olacak?
Şekibe İnsel Doğal Yaşam Çiftliği projesi hakkında da bilgi veren Aktaş, şöyle konuştu:
“12 bin metrekarelik alanda planlanan tabiat çiftliğinin etrafı betonarme direklerle tel çit ile koruma altına alınıp çevre aydınlatması yapılacak. Bunların dışında çiftliğimizde at, inek, koyun ve keçi ahırı, tavus kuşu, sülün vs. kanatlılar ile tavuk- horoz gezinti alanı, kuş kulesi, ördek - kaz evleri ve havuz, orta bölümde at padok alanı, 4 metre genişliğinde 185 metre uzunluğunda at biniş yolu ile doğa bizi kendine çekecek. Doğal Yaşam Çiftliğimizin belediyemize yaklaşık olarak maliyeti ise 1 milyon 150 bin TL’dir. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile gelip hoş bir vakit geçirecekleri Doğal Yaşam Çiftliğimizin şehrimize artı bir değer katacağına yürekten inanıyoruz.”
Başkan Aktaş’ın konuşmasının ardından yapılan dualar eşliğinde temel atma töreni gerçekleştirildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURSA HAVA DURUMU
14
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  14°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  17°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  19°C
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.

Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.
D-Smart Online Başvuru Sitesi
D-smart İnternet, Kampanya, Paketleri
Online Başvuru 0850 532 0 266
www.yeniabonelik.com