Uludağ için muhteşem dönüşüm

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz Uludağ için imar planı hazırladık. Otelcilerden yaptıkları kaçak yerleri ya yıkmalarını ya da bizim…

Uludağ için muhteşem dönüşüm

02 Aralık 2016 12:16

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz Uludağ için imar planı hazırladık. Otelcilerden yaptıkları kaçak yerleri ya yıkmalarını ya da bizim hazırladığımız projeye uygun hale getirmelerini istedik. Uymayanların eklentilerini yıkar geçeriz" dedi.
Uludağ’ın Sarıalan mevkiinde Osmangazi Belediyesi’ne ait Taşkonak tesislerinin açılışını yapan Bakan Veysel Eroğlu, daha sonra aynı bölgedeki Sarıalan hizmet binası ile 17 çeşmenin açılışını yaptı. Uludağ’la ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Eroğlu, “Uludağ’da muhteşem bir dönüşümü 2011 yılında başlattık. Burada kamu kurumlarının yapıları vardı. Bunları çoğu kaçaktı. Kamu kurumlarının burada işletmecilik yapması, otelciler ve özel sektör açısından uygun değildi. Biz bunların yıkımıyla işe başladık. Önce kendi bakanlığımıza ait olan Devlet Su İşleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile Meteoroloji Müdürlüğü’nün binalarını yıktık. Ancak buradaki otelciler de zaman içinde mevcut otellerinin yanına kaçak tesisler yapmışlar. Bunlara zamanında dikkat edilmemiş. Bizim dönemimize kadar kimse bunları fark etmemiş veya fark etmiş, fakat göz yummuş. Otelcileri toplayarak dedim ki, ’Biz Uludağ için imar planı hazırladık. Burası için çok güzel bir dönüşüm projemiz var. Ya yapılan bu kaçak yerleri yıkar bizim hazırladığımız projeye uygun hale getirirsiniz, biz de size gerekli kolaylığı gösteririz. Ama bize karşı koyarak istediğimizi yaparız diyorsanız, biz de yıkar geçeriz’ dedik. Hakikaten çoğunu da yıktık” dedi.
Otel sahiplerinin çoğu ile mutabakata vardıklarını açıklayan Bakan Eroğlu, "Bir kısım oteller kaçak olan yerlerini yıktı ve dış cephe düzenlemesi yaptı. Ayrıca 11 otelle alakalı dönüşüm talebi oldu. 7 tanesinin projesini tamamladık. 4 otelin projesi şu anda inceleniyor. Uludağ’la ilgili muhteşem bir projemiz var. Ona uygun olanları kabul ediyoruz. Zaman içinde Uludağ’a has güzel bir mimari kazandıracağız ki burası dünya çapında muhteşem bir yer olacak" diye konuştu.
Uludağ’ı dünya çapında bir merkez haline getirmek istediklerini belirten Eroğlu, "Burada çöp kutuları bile özel olacak. Baştan aşağı her şey özel olacak. Binaların cephe kaplamaları özel olacak. Burada koordinasyon içinde çalışıyoruz. Eski Uludağ ile yenisi arasında çok büyük fark var. Otellerin bir kısmı yıkılacak, bir kısmı da tadilat yapacak. Otel sahipleri kaçak ilave yapıların birçoğunu yıktı. Kaçak yapıları yıkmayanları da teslim aldık. Yıkmayanlara ’Getir anahtarı’ dedim. Mecburen getirdi. Onların kim olduğunu söylemeyeyim. Ayıp olur şimdi. Netice itibariyle yıkmayanı biz yıkarız. Burada mahkeme süreci bazen devam edebiliyor. O süreç bizi geciktiriyor" dedi.
Eroğlu, Uludağ’la ilgili yaşanan yetki karmaşasından belediyelerin dert yandığının hatırlatılması üzerine, "Yetki bizde. Belediye başkanlarımız yıkacaklarsa buyursunlar kaçak otelleri yıksınlar. Ama yetki bizde. Zaten belediye başkanlarımız ile birlikte çalışıyoruz. Kaçak yapılarla birlikte mücadele ediyoruz" ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURSA HAVA DURUMU
20
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Pazartesi
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  14°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  20°C
BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 26 Mart 2017
 • Pazar
 • İmsak :05:09
 • Güneş :06:50
 • Öğle :13:20
 • İkindi :16:51
 • Akşam :19:29
 • Yatsı :21:00
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.