Uludağ’da huzurlu tatil

Bursa Valiliği, Uludağ’da turistlerin huzur ve emniyet içerisinde tatil yapmaları için bir dizi tedbir aldı.Sezon boyunca kayak bölgesinde pistlerde…

Uludağ’da huzurlu tatil

29 Kasım 2016 17:06

Bursa Valiliği, Uludağ’da turistlerin huzur ve emniyet içerisinde tatil yapmaları için bir dizi tedbir aldı.
Sezon boyunca kayak bölgesinde pistlerde meydana gelebilecek güvenlik zafiyetlerini tespit etmek, önleyici tedbirler almak ve ani gelişebilecek kriz durumlarında pistlere müdahale etmek maksadıyla komisyon kuruldu. Komisyonda Uludağ Jandarma Karakol Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Uludağ Skıpass Ortak Girişimciliği (USOG), Kayak Federasyonu ve Doğa Koruma Ve Milli Park Müdürlüğü (DKMP)’nden 1 üye olmak üzere toplam 5 üye bulunacak. Komisyonun pist güvenliği ile ilgili konularda alacağı kararlara tüm işletmeler ve kişiler uyacak, uymayanlara yaptırım uygulanacak.
4. Komisyonun kayıt, karar ve belgeleri Jandarma tarafından muhafaza edilecek, üyelerden birinin isteğiyle 30 dakika içerisinde, I. oteller bölgesi jandarma asayiş noktasında toplanılacak, toplantı en az 3 üyenin katılımı gerçekleşecek ve alınan toplantı kararları tutanağa bağlanarak, ilgililere tebliği yapılacak.
Komisyon, pistlerin sabah açılış ve akşam kapanış saatlerini, pistlerin şiddetli rüzgar, fırtına, yoğun sis ve yoğun kar yağışı gibi hangi meteorolojik şartlarda kapatılacağını karara bağlayacak. Bütün teleski ve telesiyejlere yastık taktırılmasını, pistlerin arka ve yan bölümlerinin file ile kapatılmasını, tehlikeli bölgelere emniyet filesi çekilmesini, pistlerin yönlendirici flama ile işaretlenmesini, uyarıcı levhaların dikilmesini temin edecek. Turizm tesislerine yolcu getiren tur otobüslerinin yolcularını indirdikten sonra bekleme yapmadan cami yanındaki otoparka inmelerini, günübirlik yolcu getiren otobüslerin ise doğrudan cami bölgesine yönlendirerek yolcularını cami bölgesinde indirip bindirmesini sağlayacak. Oteller Bölgesinde izinli alanlar dışında park yapılmamasını sağlayacak.
Müşteri çekmek veya yönlendirmek maksadıyla hanutçuluk, değnekçilik, ayakçılık, çığırtkanlık ve benzeri şekilde tabir edilen faaliyetlere müsaade edilmeyecek. Aynı tip kıyafet giymeyen, tanıtıcı kokart takmayan ve kayak öğretmeni belgesi olmayanlar kayak dersi veremeyecek. Pistlere yaya, araç, kar motoru, kızak, atv ve günübirlikçi vatandaşların kayak harici bir amaçla girmesini engelleyerek ikazlara uymayanlara idari işlem yapacak. Her işletme ayrı ayrı olmak üzere, sorumlu olduğu piste kayak yapmak dışında bir amaçla girilmesini engellemek için uyarı levhaları koyacak, her işletme kendi pist güvenliğini yine kendi güvenlik görevlileri ile sağlayacak, takviye kuvveti ihtiyacı olduğunda jandarmadan destek talep edecek.
Yürüyüş, dağcılık ve kamp faaliyeti icra edecek kişi ve kişilere alan kılavuzu tertip edilmesi sağlanacak. Faaliyete katılan kişilerin kimlik fotokopileri, kan grupları ve telefon numaraları jandarmaya tebliğ edilecek. Kar motorları 18 yaşından küçüklere kiralanmayacak, kullanan ve kiralayanların ferdi kaza sorumluluk sigortası yaptırılacak. Ayrıca koruyucu başlık, eldiven ve rehber verilecek.
(BL-MŞ)
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

BURSA HAVA DURUMU
20
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  20°C
 • Pazartesi
  Kuvetli Sağnak Yağışlı
  14°C
 • Salı
  Çok Bulutlu
  14°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  20°C
BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
 • 27 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 26 Mart 2017
 • Pazar
 • İmsak :05:09
 • Güneş :06:50
 • Öğle :13:20
 • İkindi :16:51
 • Akşam :19:29
 • Yatsı :21:00
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.