AK Parti Kepez teşkilatından aşure ikramı

Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Muharrem Ayı nedeniyle Ak Parti Yönetim Kurulu, Kadın ve Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte aşure dağıttı.

AK Parti Kepez teşkilatından aşure ikramı

06 Ekim 2017 18:13


Hamidiye Mahallesi TOKİ konutları yanındaki camide yapılan aşure ikramına onlarca vatandaş katıldı. Etkinlikle ilgili açıklama yapan Ak Parti Kepez Belde Başkanı Altınok, " İnsanlar arasında dostluğu arttırma, kardeşlik, dayanışma, bolluk ve ilahi bereket olarak anılan Muharrem ayının diğer aylardan farklı olduğunu kutsiyetine inanılan aşure dağıtmanın Müslüman toplumlarda asırlardır gelenektir. Bu özel ve güzel günler vesilesiyle vatandaşlarımızla buluşmak, onlarla bir araya gelmek bizi mutlu ediyor. Paylaşmanın önemini böyle günler vesilesiyle bir kez daha anlıyoruz. Muharrem Ayı’nın hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Asırlardır yaşatılan aşure geleneğinin toplumda birlik ve beraberliğin güçlenmesine vesile olmasını diliyorum” dedi.


Dev kazanlarda pişirilen aşurelerin dağıtımına zaman zaman eşlik eden, vatandaşlara elleriyle aşure ikram eden Altınok, pazartesi günü Cumhuriyet Mahallesi Pazar Yeri alanında, Çarşamba günü de Boğazkent Mahallesi’nde devam edeceklerini söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANAKKALE HAVA DURUMU
34
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  34°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
Reklamı Geç