Başbakan Yıldırım: "Ezine’ye organize sanayi kuruyoruz ama nasıl organize sanayi? Gıda Organize Sanayi"

Çanakkale’ye bir dizi açılış için gelen Başbakan Binali Yıldırım, Ezine ilçesinde halka hitap etti.

Başbakan Yıldırım:

29 Eylül 2017 15:58

Başbakan Yıldırım, "Ezine’ye organize sanayi kuruyoruz. Ama nasıl organize sanayi? Gıda Organize Sanayi. Ezine’nin o güzel peynirini, güzel ürünlerini marka haline getirecek, Türkiye’nin dışında dünyaya tanıtacak çok önemli bir hizmet" dedi.


Sabah saatlerinde Çanakkale’ye gelen Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Akademik Yılı açılış töreninin ardından cuma namazını ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Tacettin Aslan Camii’nde kıldı. Daha sonra karayoluyla Ezine ilçesine gelen Başbakan Yıldırım burada vatandaşlara hitap etti. Başbakan Yıldırım konuşmasında şunları söyledi:


"Ezine deyince, memleketim Erzincan aklıma geliyor. Erzincan’ın da peyniri var. Ama Ezine’nin de öyle bir peyniri var ki, Erzincan’ın peynirini aratmıyor. İşte siz 750 kilometrekareden 780 bin kilometrekareye Türkiye’nin her yerine Ezine’nin marka peynirini ulaştırıyorsunuz. Elinize sağlık. Şimdi Ezine’ye organize sanayi kuruyoruz. Ama nasıl organize sanayi? Gıda Organize Sanayi. Ezine’nin o güzel peynirini, güzel ürünlerini marka haline getirecek, Türkiye’nin dışında dünyaya tanıtacak çok önemli bir hizmet. Bunun kararını aldık. Burada yüzlerce insan çalışacak. Ezine’ye iş, aş imkanı olacak. Çanakkale sadece bu bölgede bir ilimiz değil. Çanakkale deyince istiklal ruhunu, kurtuluş ruhunu, bağımsızlık ruhunu yaşıyoruz. Şehitler, ’Çanakkale Geçilmez’ dediler. Bu toprakları bize emanet ettiler."
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANAKKALE HAVA DURUMU
17
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  17°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  18°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  18°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  17°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç