Başkan Işık’tan Biga İtfaiyesi’ne kahvaltılı kutlama

Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli, İtfaiye Haftası’nı aileleriyle kahvaltılı kutladılar.

Başkan Işık’tan Biga İtfaiyesi’ne kahvaltılı kutlama

26 Eylül 2017 16:04

Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, geçtiğimiz yıllardan farklı olarak İtfaiye personeline Biga Şehir Parkı’nda kahvaltı verdi.


Kahvaltı öncesi Biga Belediyesi İtfaiye Müdürü Recep Tatlıdilli ve itfaiye personeli, Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ı çiçekle karşıladılar. Belediye Meclis Üyelerinin ve İtfaiye personelinin eşli katıldığı kahvaltıya eşi Ruhan Işık ile katılan Biga Belediye Başkanı Işık, “Hiç lazım olmaz ama bir kere lazım olduğunda hayati önemi olan bir görev bu yaptığınız. Özellikle personel konusunda birtakım eksiklerimiz olabilir. Son yaşanan gelişmelerde bir arkadaşımız daha aramızdan ayrıldı. Ekipman ve çalışma anlamında Biga İtfaiyesi gerçekten donanımlı. Bu donanımımız, Bigalıların rahat ve huzurlu yaşamalarına neden oluyor. Yangından, kazadan herkes kaçar ama siz onun üzerine gidiyorsunuz. Bu zorlu görevinizde başarılar diliyorum. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilin. Bu kahvaltı ilk defa yapıldı. Katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğiniz devam etsin. İtfaiye Haftanız kutlu olsun” dedi.


Biga İtfaiye Müdürü Recep Tatlıdil, itfaiye bünyesinde, İtfaiye Müdürü’nün dışında 3 çavuş ve itfaiye erleri ile birlikte 26 personel bulunduğunu, ekipleri ikisi merdivenli 4 arasöz ve 1 4*4 arama kurtarma aracı desteği ile 3 vardiya şeklinde çalıştığını söyledi. Biga itfaiyesi son bir yılda 21 ev ve 9 fabrika yangınına, 11 motorlu araç kazasına müdahale etti. Müdür Tatlıdilli son 1 yılda fabrikalarda çıkan yangınlarda 7 milyon lira zarar oluştuğunu açıkladı. Öte yandan Biga İtfaiyesi personeli, 2012 yılında kaza sonucu hayatını kaybeden mesai arkadaşları Furkan Babacanoğlu’nun mezarını ziyaret ederek karanfil bıraktılar.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANAKKALE HAVA DURUMU
32
°
C
Az Bulutlu
 • Salı
  Az Bulutlu
  32°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç