Biga Meslek Yüksekokulunda 3 boyutlu yazıcı semineri verildi

Çanakkale’de, Biga Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Öğr.

Biga Meslek Yüksekokulunda 3 boyutlu yazıcı semineri verildi

04 Ekim 2017 17:34

Gör. Mustafa Dündar, ilçede görev yapan bilişim, teknoloji tasarım ve fen bilgisi öğretmenlerine dünyada kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile ilgili seminer verdi.


Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan eğitime İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri ve ilçede milli eğitim okullarında görev yapan öğretmenler katıldı.


Öğr.Gör. Mustafa Dündar 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin endüstri 4.0 bir parçası olduğunu ve ilerleyen zamanlarda hemen hemen her alanda kullanılacağından bahsetti. Günümüzde kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin çeşitlerinden bahsederek hangi alanlarda ve hangi malzemeler kullanıldığı hakkında bilgiler aktardı.


Seminerde ayrıca Biga Meslek Yüksekokulu makine programı öğrencileriyle beraber tasarladıkları ve ürettikleri 3 boyutlu yazıcılar hakkında teknik bilgi ve üretim süreçlerinin nasıl yapıldığına dair bilgiler veren Öğr.Gör. Mustafa Dündar, gelecek dönemlerde tasarlamak ve üretmek istedikleri yeni 3 boyutlu yazıcılar hakkında bilgi vererek semineri bitirdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANAKKALE HAVA DURUMU
30
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  30°C
 • Perşembe
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  28°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
Reklamı Geç