İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Biga Meslek Yüksekokulunda 3 boyutlu yazıcı semineri verildi

Çanakkale’de, Biga Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Öğr.

Çanakkale'de, Biga Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü Öğr.Gör. Mustafa Dündar, ilçede görev yapan bilişim, teknoloji tasarım ve fen bilgisi öğretmenlerine dünyada kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile ilgili seminer verdi.


Biga Meslek Yüksekokulu konferans salonunda yapılan eğitime İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürleri ve ilçede milli eğitim okullarında görev yapan öğretmenler katıldı.


Öğr.Gör. Mustafa Dündar 3 boyutlu yazıcı teknolojisinin endüstri 4.0 bir parçası olduğunu ve ilerleyen zamanlarda hemen hemen her alanda kullanılacağından bahsetti. Günümüzde kullanılan 3 boyutlu yazıcı teknolojilerinin çeşitlerinden bahsederek hangi alanlarda ve hangi malzemeler kullanıldığı hakkında bilgiler aktardı.


Seminerde ayrıca Biga Meslek Yüksekokulu makine programı öğrencileriyle beraber tasarladıkları ve ürettikleri 3 boyutlu yazıcılar hakkında teknik bilgi ve üretim süreçlerinin nasıl yapıldığına dair bilgiler veren Öğr.Gör. Mustafa Dündar, gelecek dönemlerde tasarlamak ve üretmek istedikleri yeni 3 boyutlu yazıcılar hakkında bilgi vererek semineri bitirdi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.