Çankırı’da uyuşturucu ile mücadele toplantısı

Çankırı’da uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar gerçekleştirilen toplantı ile değerlendirildi.


01 Haziran 2017 17:16


Vali Yardımcısı Sercan Yılmaz başkanlığında yapılan toplantıda bir önceki dönem alınan kararlar değerlendirilerek önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler görüşüldü. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda uyuşturucu ile mücadele kapsamında oluşturulan eylem planı çalışmalarını geliştirmek ve konuya ilişkin diğer işleri yürütmek üzere en az bir öğretmen, psikolog, sosyal çalışmacı, sosyolog ve benzeri meslek elemanının belirlenmesi kararlaştırıldı.


Toplantıda Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos döneminde, gençler ve çocuklara yönelik yapılacak olan farkındalık ve bilinçlendirme çalışmalarının hedef kitleyi artıracak şekilde genişletilmesi kararlaştırılırken özellikle lise çağındaki gençlere, sınıfların temel alındığı küçük gruplarla etkili bir faaliyetin yürütülmesi ve sonrasında ise ortaokul ve ilkokul seviyesindeki bilinçlendirme faaliyeti için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği yapılmasının planlandığı belirtildi.


Okulların kapanıp yaz tatilinin başlaması ile de gençlere ve çocuklara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli olarak benzer bir eğitim programının devamı hedefleniyor.


Toplantıda Çankırı’da bulunan bağımlı vatandaşların tespit edilmesinde ve bu doğrultuda gerekli önlemlerin alınmasında, bağımlılara gerekli tedavi yardımlarının sağlanmasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortaklaşa çalışma yürütmesi kararlaştırdı.


Toplantıya ilgili daire amirleri, memurlar ve diğer yetkililer katıldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
19
°
C
Hafis Sağnak Yağışlı
 • Perşembe
  Hafis Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Cuma
  Sağnak Yağışlı
  11°C
 • Cumartesi
  Yağmurlu
  11°C
 • Pazar
  Sağnak Yağışlı
  14°C
Reklamı Geç