Çocukların yaptığı resimler ’Masal Müzesi’ni süsleyecek

Çankırı Belediyesi, farklı bir etkinliğe daha imza attı.


09 Haziran 2017 10:13

Belediyenin organizasyonu ile Tarihi Çamaşırhane’de bir araya gelen 60 çocuk, en sevdikleri masalı hayal ederek resmini çizdi. Çocukların hayal ürünü resimler, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in çocukları Anadolu masalları ve masal kahramanları ile buluşturmak için yapımı tüm hızıyla devam eden ’Masal Müzesi’nin duvarlarını süsleyecek.


Çocuklar, hayal güçlerini bu kez Çankırı için harekete geçirdi. Okul öncesi ve ilkokul çağından oluşan 60 çocuk, ellerine renkli boya kalemlerini alarak en sevdikleri masalı resim kağıdına döktü. Tarihi Çamaşırhane’de gerçekleşen etkinlikte çocuklara önce Masal Müzesi hakkında bilgi verildi. Anadolu masallarına özgü temaların ortaya çıkabilmesi için masallardan örnekler anlatıldı. Çocuklara ilham vermesi için örnek görseller de mekana asıldı. Öğretmenler eşliğinde etkinliğe katılan çocuklar, kolları sıvadı, boyalarını aldı ve hayallerindeki masalı kâğıda çizerek boyadı. İki saat süren etkinliğe Belediye Başkanı İrfan Dinç de katıldı. Çocuklar, Alageyik Masalı, Sevdalı Bulut, Dede Korkut Masalları, Zümrüd-ü Anka Kuşu, Keloğlan masallarını hayal edip kâğıtlara çizdi. Resim yapan çocuklara Başkan Dinç de yardım etti. Resim yapmaktan büyük keyif alan çocuklar, çizdikleri resimleri etkinlik sonunda birbirlerine gösterdi.


Başkan Dinç, “Çocukların hayal güçleri, meraklı bakışları, yetenekleri, üretkenlikleri karşısında hayrete düşmemek çok zor. Yavrularımız için yaptığımız Masal Müzemizin duvarlarını yine yavrularımızın yaptığı resimler süsleyecek. Bu müze adeta bir çocuk müzesi olacak, içerisinde masallara ve çocuklara ait bir dünya yaşatılacak” şeklinde konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
13
°
C
Çok Bulutlu
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  13°C
 • Cuma
  Hafif Yağmurlu
  12°C
 • Cumartesi
  Çok Bulutlu
  12°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  8°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç