İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Eldivan'da ‘Engelliler Haftası' etkinliği

Eldivan Kaymakamlığı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Eldivan Belediyesi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.


Engellilerin varlığına ve yaşam tarzına dikkat çekmek için yapılan Farkındalık Yürüyüşü ile başlayan program, Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çocuklarının gösterileriyle devam etti. İlçe meydanında gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Onların bana göre engelleri değil fazla özellikleri var. İnsan öyle bir organizmadır ki bir yerinde bir eksiklik varsa yüce yaradan onun eksikliğini başka bir uzva verdiği fazlalıkla ortadan kaldırır. Örneğin görme engelli bir kardeşimizin hissetme duygusunun gören bir insanın hissetme duygusunun kat be kat üstünde olduğuna çok şahit olmuşuzdur. Bizim amacımız bu engelsiz kardeşlerimizin toplum hayatına tam ve eksiksiz katılmasıdır. Bunun için yapılacak her hizmet onlara yapılmış bir lütuf değil onların haklarıdır. Bu hakları onlara vermekte bizim asli görevimizdir” dedi.


Rektör Ayrancı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünün engelsiz bir kampüs olarak inşa edildiğini ve bu özelliğiyle de Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.