Eldivan’da ‘Engelliler Haftası’ etkinliği

Eldivan Kaymakamlığı ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Eldivan Belediyesi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi.

Eldivan’da ‘Engelliler Haftası’ etkinliği

18 Mayıs 2017 12:34


Engellilerin varlığına ve yaşam tarzına dikkat çekmek için yapılan Farkındalık Yürüyüşü ile başlayan program, Eldivan Zihinsel Engelliler Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çocuklarının gösterileriyle devam etti. İlçe meydanında gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Bugün bizim için çok önemli bir gün. Onların bana göre engelleri değil fazla özellikleri var. İnsan öyle bir organizmadır ki bir yerinde bir eksiklik varsa yüce yaradan onun eksikliğini başka bir uzva verdiği fazlalıkla ortadan kaldırır. Örneğin görme engelli bir kardeşimizin hissetme duygusunun gören bir insanın hissetme duygusunun kat be kat üstünde olduğuna çok şahit olmuşuzdur. Bizim amacımız bu engelsiz kardeşlerimizin toplum hayatına tam ve eksiksiz katılmasıdır. Bunun için yapılacak her hizmet onlara yapılmış bir lütuf değil onların haklarıdır. Bu hakları onlara vermekte bizim asli görevimizdir” dedi.


Rektör Ayrancı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsünün engelsiz bir kampüs olarak inşa edildiğini ve bu özelliğiyle de Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden biri olduğunu sözlerine ekledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
29
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  29°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  29°C
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  30°C
Reklamı Geç