Gölet projesinin ihalesi tamam, sıra yapımında

Recep Tayyip Erdoğan Parkı Gölet ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin ihalesi gerçekleştirildi.

Gölet projesinin ihalesi tamam, sıra yapımında

07 Haziran 2017 13:43

İhale sürecinin tamamlanmasının ardından projenin hayata geçirilmesi için çalışmalar hız kazanacak.


Çankırı Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nın alt kısmını yapay göl ile buluşturmaya hazırlanıyor. Uygulama projesi hazır olan çalışmanın ihalesi de tamamlandı. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri aylar öncesinde, gölet alanına ulaşımın sağlandığı 650 m’lik yolun ıslahı ile kazı ve dolgu çalışmalarını tamamlayarak zeminini hazır hale getirmişti.


24 bin 455 metrekarelik alanda hayata geçecek proje içerisinde 11 bin metrekare gölet su alanı, deniz feneri, gemi kütüphane, sazlıklar arası ahşap iskeleler, amfi tiyatro ve ada içerisinde sahne yer alacak. İhaleyi alan yüklenici firma, proje kapsamında gölet alanının çevre düzenlemesini de gerçekleştirecek.“Çankırı’da turizm cennetleri oluşturmak istiyoruz”


Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaptıkları ve yapacakları projeler ile Çankırı’yı turizmin hizmetine açmak istediklerini belirtti. Dinç, “114 bin metrekare ile kendi ölçeğindeki iller arasında en büyük rekreasyon alanına sahip Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nı, gölet projemizin tamamlanması ile turistik bir göl süsleyecek. Gölet alanı içerisine yapılacak alanlar, ziyaretçilerine işlevsel ve dikkat çekici bir ortam sunacak. İçerisinde yer alan Gemi Kütüphane çalışmalarımız da son sürat devam ediyor. Tarihi, kültürel ve yenilikçi değerleri ortaya çıkartarak Çankırı’da turizm cennetleri oluşturmak istiyoruz. Yatırım programımızın bir parçası olan Recep Tayyip Erdoğan Parkı Gölet ve Çevre Düzenlemesi Projemiz ile Gemi Kütüphanemiz şimdiden hayırlı olsun” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
32
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  32°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Çarşamba
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  32°C
Reklamı Geç