Vali Aktaş: “Çocuklarımız hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olmalı”

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş, çocuklar hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olması gerektiğini söyledi.

Vali Aktaş: “Çocuklarımız hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olmalı”

09 Eylül 2017 09:39


“2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Eğitim Güvenliği Toplantısı” Vali Hamdi Bilge Aktaş’ın başkanlığında Muazzez Servet Amaratoğlu Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirildi. Eğitim güvenliği toplantısı, açılış yapıldıktan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Koordinatörü Sinan Özlü tarafından eğitim, iş güvenliği ve 2016-2017 yılları içerisinde yapılan işler ve projeler hakkında ayrıntılı sunum yapıldı.


Vali Aktaş konuşmasında, “Çocuklarımızın hem bilgi hem de ahlaki yönden güçlü olmaları lazım, çocuklarımızın eğitim ve öğretim dışındaki süreçleri de önemlidir. Çocuklarımızın iyi bir şekilde bilgilendirilmesi ve daha önemlisi iyi bir insan olmaları için tüm çalışmalar yapılmalıdır. Okullarımızdaki risk grupları, çocuklarımızın güvenliği, internet bağımlılığı, kötü alışkanlıkları ile ilgili belediye, emniyet ve jandarma ile birlikte çalışmamız gerekiyor. Okul çevrelerindeki seyyar satıcılar ile ilgili okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, cami imamlarımız ile yan yana gelerek toplantılar yapabilirler. Servis ve yol denetimleri emniyet, jandarma ve diğer görevliler ile birlikte yapılmalıdır. Şoförlerimize özel eğitim verilmeli, servis işini alan kişilerin aracı kullanmaları gerekmektedir. Okullarımızda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele konusunda eylem planı kapsamında Yeşilay ile birlikte çalışmalar yapılmalı, okul servisleri, yol ve şoförlerin denetimleri, eğitimleri, okulların kamera sistemleri ile güvenlik sorunlarının giderilmesi, okul giriş ve çıkışlarında gerekli önlemlerin ivedilikle alınması gerekmektedir” dedi.


Toplantıya katılan daire Amirlerinin konuşmaları ve katılımcıların sorularının ilgililer tarafından cevaplandırılmasından sonra eğitim güvenliği toplantısı sona erdi.


Toplantıya ayrıca; Belediye Başkan Vekili Hasan Öztürk, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Hıdır Ayçiçek, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Hasan Yıldız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ile okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları, stk temsilcileri, okul aile birliği başkanları ve diğer görevliler katıldı.




YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
33
°
C
Az Bulutlu
 • Salı
  Az Bulutlu
  33°C
 • Çarşamba
  Az Bulutlu
  33°C
 • Perşembe
  Az Bulutlu
  33°C
 • Cuma
  Az Bulutlu
  34°C
Reklamı Geç