Yeni dönem kurs kayıtları devam ediyor

Çankırı Belediyesi, kadın çalışmaları kapsamında düzenlediği bilgi ve beceri kurslarının yeni dönem kayıtları devam ediyor.


15 Eylül 2017 14:16


Kurs kayıtları; Abdulhalik Renda Mahallesi, Aksu, Buğday Pazarı, Kırkevler ve Sosyal Konutlar Hanım Lokalleri ile Esentepe Kültür Merkezi ve Astarlızade Sabiha Anne Kadın Eğitim Kültür Merkezinden alınıyor.


Belediye, yeni sezonda da Çankırı’da yaşayan kadınların dikkatini çekecek bilgi ve beceri kursları düzenledi. Kadın Eğitim Merkezleri ve Hanım Lokallerinde verilecek birbirinden farklı kurslar için kayıtlar alınmaya başlandı. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği kurslar arasında; Kura’n-ı Kerim, Arapça, örgü, kırkyama, sepet süsleme, pastacılık, ahşap boyama, resim, seramik boyama, iğne oyası, ev mefruşatı, kurdele nakışı, el ve makine nakışı, brezilya nakışı, takı tasarımı, şiş dantel, organik oyuncak, kumaş boyama, kumaş yakma, ev tekstili, yöresel yemek ve pastacılık, 4-6 yaş grubu değerler eğitimi, tel kırma, yorganlama, bilgisayar, beş şiş dantel, panç, dekoratif sanatlar, koro-bağlama, üç boyutlu kâğıt rölyef, hafızlık, türban tasarım ve kuaförlük, kağıt kıvırma sanatı, dikiş gibi kurslar yer alıyor.


Kültür ve sanat eğitimlerinde önemli bir yol kat ettiklerini belirten Belediye Başkanı İrfan Çankırı da yaşayan kadınların yeteneklerini keşfetme ve becerilerini geliştirme imkânı bulacağı her türlü nezih ortamı sağladıklarını belirtti. Dinç, kurslara ve mekânlara gösterilen ilginin yoğun olduğunu söyleyerek “Hanımefendiler, hem öğreniyor hem becerilerini geliştiriyor hem de sosyalleşiyor. Onların gelişimleri sağladığımız katkı her şeye değer” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇANKIRI HAVA DURUMU
12
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  12°C
 • Salı
  Hafif Yağmurlu
  13°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  13°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  13°C
Reklamı Geç