Doğa’ya saygı için pedal çevirdiler

Çorum’da Doğa ve Ekstrem Sporlar Kulübü Derneği tarafından sürdürülebilir ve aktif ulaşım, doğaya saygı ve trafik sorunlarına çözüm olabilecek bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla bisiklet turu düzenlendi.

Doğa’ya saygı için pedal çevirdiler

30 Eylül 2017 19:44


Kültür Park’ta toplanan grup Gazi Caddesi’nden Hürriyet meydanına geldi. Heryaş grubundan insanın katıldığı etkinlikte bisiklet tutkunları “belediye duy sesimizi bisiklet yolları istiyoruz” sloganları attı. Çorum Müzesi ve Özdoğanlar kavşağında devam etkinlik Atatürk Anıtında sona erdi.


Çorum Doğa ve Ekstrem Sporlar Kulübü Derneği Başkanı Gülhan Keleş, bundan sonra Çorum’da daha çok pedal çevirmek için doğa sporlarına gönül vermiş insanlara eğitim vereceklerini belirterek, “Çorumluları daha çok spora alıştırmak için derneğimizi kurduk.Etkinliğin öncüsü kadındır. Farkındalık oluşturarak bisiklet yolları yapılmasını istiyoruz. Yerel yönetimlerden isteğimiz bisiklet yolları yapılması. Önerimiz ise cadde üzerindeki bir otoparak kısmının kaldırılarak geliş gidiş bisiklet yoluna dönüştürülmesi” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇORUM HAVA DURUMU
8
°
C
Yağmurlu
 • Pazartesi
  Yağmurlu
  8°C
 • Salı
  Kar Yağışlı
  0°C
 • Çarşamba
  Kar Yağışlı
  0°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  -3°C
Reklamı Geç