Öğrenciler trafik kurallarını okul koridorunda öğrenecekler

Sungurlu ilçesi Sunguroğlu İlkokulu tarafından hazırlanan "Okul koridorunda trafiği öğreniyorum" projesi tanıtıldı.

Öğrenciler trafik kurallarını okul koridorunda öğrenecekler

22 Eylül 2017 10:38


Projenin amacının trafik ortamını küçük yaşlardan itibaren tanıyarak, ilerde trafik kurallarını yaşamına uyarlamış sürücü ve yaya olunmasını sağlamak, mal ve can kaybını en az seviyeye indirmek olduğu açıklandı.


Okul müdürü Lütfi Türkgenci İlköğretim Haftası kutlamaları çerçevesinde protokol üyelerine verdiği bilgide, "Türkiye’nin en büyük problemi olan trafik ile ilgili bir proje hazırladık. Yaptığımız çalışmayı okulumuzun bahçesinde yeterli alan olmadığı için koridorlarımızı kullandık. Koridorlarımızı yol olarak düşünüp üzerine kesik beyaz çizgiler çizip kenarlarına işaret levhaları yerleştirdik. Böylece öğrencilerimizin trafik işaret ve levhalarının anlamlarını öğrenmesini, küçük yaşta trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmeyi ve trafik sorununa çözüm olmasına katkı sunmayı amaçlamış bulunmaktayız.” dedi


Türkgenci proje ile, Trafik sorununu çözmek istiyor muyuz?, sorusuna evet diyerek azimli olmayı sağlamak, trafik kuralları ve işaretlerini öğrenilmesini sağlamak, Öğrenilen trafik kurallarının yaşamında uygulanabilirliği artırmak, Maddi hasarlı ve can kayıplı kazalara en aza indirmek, basında ve toplum sathında duyurularak, trafik kurallarının hayatımızda etkin uygulanması konusunda bir bilinç oluşturmak, Türkiye’de ki tüm okullarda uygulanmasına ön ayak olmak hedefleniyor.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

ÇORUM HAVA DURUMU
29
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Pazartesi
  Parçalı Bulutlu
  29°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Perşembe
  Parçalı Bulutlu
  28°C
Reklamı Geç