İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Sungurlu'da kurtlar koyun sürüsüne saldırdı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde merada otlayan koyun sürüsüne kurtlar saldırdı.

Çorum'un Sungurlu ilçesinde merada otlayan koyun sürüsüne kurtlar saldırdı. Olayda, 11 koyun telef olurken, 16 koyun ise kayboldu.


Edinilen bilgiye göre İlçeye bağlı Topuz Köyü'nde yaşayan Seyfi Kavdır(48)'ın 56 koyundan oluşan sürüsüne, kırsalda aç kalan kurt sürüsü saldırdı. Dün akşam saatlerinde yaşanan olayda, Topuz Köyü ile Oyaca Köyü arazisinde koyunlarını otlatan Kavdır, Sarıcalar Köyü'nde bulunan bakkala gitti. İhtiyaçlarını karşıladıktan sonra tekrar hayvanlarının yanına dönen Kavdır, koyunlarının kurtlar tarafından saldırıya uğradığını gördü. 11 koyunun telef olduğunu, 16 koyunun ise kayıp olduğunu fark eden Kavdır, geriye kalan 29 koyun ile tekrar köye döndü.


Konuya ilişkin bilgi veren Topuz Köyü Muhtarı Mehmet Kart, "Köylümüz akşam saatlerinde koyunlarını Topuz Köyü ile Oyaca Köyü arasında bulunan merada otlatmaya götürüyor. Kendisi de ihtiyaçları için Sarıcalar Köyü'nde bulunan bakkala gidiyor. Alışveriş yaptıktan sonra tekrar koyunlarının yanına döndüğünde koyunların kurtlar tarafından telef edildiğini görüyor. Hemen durumu bize bildirdi. Kurtlar toplam 56 koyundan 11'ini telef etmiş. 16'sı şuan halen kayıp" diye konuştu.


Seyfi Kavdır, köylülerle birlikte kaybolan koyunlarını aramaya devam ediyor.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.