İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

11 engelli ve eski hükümlüye 466 bin 546 TL hibe desteği verilecek

Çalışma ve İş Kurumu (İŞ-KUR) Denizli İl Müdürlüğü tarafından kentteki 7 engelli ve 4 eski hükümlüye kendi işini kurmaları amacı ile toplamda 466 bin 546 TL hibe desteği sağlanacak.


Denizli İŞKUR'a başvuru yapan 7 engelli vatandaşın ve Denetimli Serbestlik İl Müdürlüğü aracılığı ile başvuruda bulunan 4 eski hükümlü vatandaşın projelerinin Vali Hasan Karahan başkanlığında ocak ayında toplanan ‘İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu' toplantısında uygun görülerek onaylandığı belirtildi. Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından projeleri onaylanan engelli ve eski hükümlü 11 vatandaş arasında protokol imzalandı. Projelere Denizli İŞ-KUR tarafından toplamda 466 bin 546 TL hibe destek sağlanacak.


İmzalanan protokollerle ilgili Denizli İŞ-KUR'dan yapılan açıklamada ise “Kendi işini kurmak isteyen engelliler ve eski hükümlüler ile engellilerin işe uyumlarını ve istihdamlarını sağlayabilir projelere İŞKUR tarafından hibe desteği vermeye devam edilecek. Kendi işini kurmak isteyen Engelli ve eski hükümlü vatandaşlarımız 18 Haziran 2018 tarihine kadar Denizli İŞ-KUR'a başvuru yapabilecekler” ifadelerine yer verildi.

BUGÜN NELER OLDU?

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.