Çin’den Pamukkale’ye dostluk köprüsü kurmaya geldiler

Çin’in Qinghai Eyaleti Xining Büyükşehir Belediye Başkanı Ma Zhongying başkanlığındaki heyet, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’i makamında ziyaret etti.

Çin’den Pamukkale’ye dostluk köprüsü kurmaya geldiler

27 Eylül 2017 11:57


Heyet, Xining bölgesi hakkında, belediye olarak çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler aktardılar.


Amaçlarının dostluk olduğunu belirten Başkan Gürlesin, “ Çin Halk Cumhuriyeti, Qinghai Eyaleti, Xining ve Türkiye Cumhuriyeti, Pamukkale ilçemiz arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurmak ve geliştirmek üzere, iki şehir arasında dostça ilişkileri geliştirmek üzerine konuştuk. Özellikle Pamukkale-Karahayıt bölgemiz hakkında detaylı bilgiler vererek, termalin başkenti olma yolundaki çalışmalarımızı aktardık. Ayrıca, heyetimizi, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz 2.Uluslararası Termal Sağlık Turizm Zirvesi hakkında da bilgilendirdik” diye konuştu.


Qinghai Eyaleti Xining Büyükşehir Belediye Başkanı Ma Zhongying, Türkiye’deki belediyelerin iş ve işleyişi ile alakalı Türkiye’de önemli şehirleri ziyaret ederek, Çin ve Türkiye arasında ticaret, ekonomi ve turizm alanlarında işbirliği kurma çabasında olduklarını belirtti. Pamukkale’ye hayran kaldıklarını ifade eden heyet, Pamukkale-Karahayıt bölgesinin turizm açısından çok değerli olduğunu söyledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
22
°
C
Parçalı Bulutlu
 • Cumartesi
  Parçalı Bulutlu
  22°C
 • Pazar
  Az Bulutlu
  27°C
 • Pazartesi
  Az Bulutlu
  27°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  27°C
Reklamı Geç