Denizli Büyükşehir ile valilik arasında sağlık yatırımı protokolü imzalandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Valiliği arasında imzalanan protokol kapsamında 2 adet 112 acil sağlık istasyonu ve içerisinde Aile Sağlığı…

Denizli Büyükşehir ile valilik arasında sağlık yatırımı protokolü imzalandı

19 Ekim 2016 12:18

Denizli Büyükşehir Belediyesi ile Denizli Valiliği arasında imzalanan protokol kapsamında 2 adet 112 acil sağlık istasyonu ve içerisinde Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ile Ulusal Medikal Kurtarma Merkezi (UMKE) olacak sağlık kompleksi yapılacak.
Proje kapsamında Denizli Valiliğinde düzenlenen protokol törenine, Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Denizli İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı katıldı. İmzalanan protokol kapsamında, Bağbaşı ve Karahasanlı Mahallesi’ne birer adet 112 Acil Servis istasyonu, Sırakapılar Mahallesi’ne ise bir adet sağlık kompleksi yapılacak. Arsaları da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak yatırımlar dahilinde Bağbaşı ve Üçler’deki 112 Acil Servis İstasyonunda, ilaç ve malzeme deposu, giriş ve bekleme salonu, acil personelinin kullanımı için oda ve ambulans park alanı olacak. Sırakapılar Mahallesi’nde yapılacak ve içerisinde ASM ve UMKE olacak sağlık kompleksinde ise, ilaç ve malzeme deposu, giriş ve bekleme salonu, acil personelinin kullanımı için oda, toplantı salonu, 4 adet poliklinik, acil müdahale odası, laboratuar, aşı odası, simir odası bulunacak.
Protokolde bir açıklama yapan Vali Altıparmak, “Bugün Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte sağlıkla ilgili yapılacak 3 ayrı hizmet binasının protokolü için karşınızdayız. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve heyetine teşekkür ediyoruz. Elbette ki Büyükşehir’in de bizim de temel amacımız Denizlililere hizmet etmek. Genel bütçe içinde yeterli kaynak ayrılamadığı için bizim çağdaş Denizli’ye modern sağlık hizmeti verme açısından yetersiz kaldığımız noktada Büyükşehir Belediyemizin devreye girmesi çok anlamlıdır. Bu hizmet anlayışından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Ben bu güzel hayrın Mevlam tarafından kabul edilmesini, kentimize örnek olmasını diliyorum. Çünkü yaşam kalitesi ve standartlarına baktığımız zaman Denizli’nin çok daha üst sıralarda olması lazım. Bu da bu şekilde ilave destek ve katkılarla olabilir. Ben şimdiden Denizlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Güzel bir iş için bir arada olduklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Her şeyin başı sağlık. Sağlık olmadan hiçbir şeyin kıymeti yok. Vatandaşlarımıza daha kaliteli daha seri sağlık hizmeti verebilmek adına Valimizle yaptığımız istişareler sonucunda İl Sağlık Müdürlüğümüzün ihtiyacını karşılayacağız. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak sağlığa katkı vermek, insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek ve yardım talebinde bulunduklarında anında ulaşabilmek istiyoruz. Çünkü herhangi sağlık ihtiyacında saniyeler, dakikalar çok önemli; bu noktada yerinde hizmet sağlayabilmek lazım” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
23
°
C
 • Cumartesi
  23°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  19°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  19°C
 • Salı
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  16°C
DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
 • 25 CEMÂZİL-ÂHIR 1438
 • 24 Mart 2017
 • Cuma
 • İmsak :05:17
 • Güneş :06:54
 • Öğle :13:21
 • İkindi :16:50
 • Akşam :19:27
 • Yatsı :20:53
Paykasa-bozdurma
Paykasa bozdurma işlemleriniz için ve paykasa kart işlemleri için en uygun paykasa fiyatları BETAKART Ön Ödemeli Kart Sistemlerinde
Gümüş
Altın Kolye, Gümüş Kolye
Gümüş Alyans Çeşitleri ile Gumusdunyasi.com Türkiye’nin Online Alışveriş Firmasıdır.
Paykasa Satışı
Kurumsal firma güvencesi altında paykasa kart satın alın.
Telefon destek hattı:
0533 145 96 92
Kadın.com
Moda, burç ve kadına dair
tüm güzellikler için
kadin.com
bebek isimleri
erkek isimleri, kız isimleri
anlamlarını bulabileceğiniz www.isimportal.com'dan binlerce isim seçeneğine göz atınız.