Denizli’den 5 tesise çevre ödülü

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin üyesi olduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Çevreci Tesis Ödülleri" kapsamında Denizli’den 5 tesis ödül aldı.

Denizli’den 5 tesise çevre ödülü

14 Kasım 2017 15:52


Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, çevreye ve insan sağlığına duyarlı tesisler kapsamında, çevreye duyarlı tesislere ödül töreni düzenlendi. İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde, birlik üyesi kentlerde faaliyet gösteren 5’i Denizli’den olmak üzere toplam 40 tesise ödül verdi.


Denizli’den ödül alan tesislerin belirli kriterlere göre - Denizli Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde - tespit edildiğini ifade eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Kapukıran, "Çevre izin ve lisans belgeleri geçerli olan, 2 yıl içinde çevre cezası almayan, büyükşehir ile illerde 1. sınıf, ilçelerde ise 2. ve 3. sınıf GSM ruhsatına sahip olan firmalar öne çıkarıldı. Ödül verilecek tesisler belirlenirken ‘ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ olan firmaların çevreyle ilgili sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş olmalarına dikkat edildi. Enerji kaynağı tercihini yenilebilir enerji kaynağı kullanan ve enerji verimliliği konusunda yatırım veya teknoloji değişikliğine giden ayrıca atık minimizasyonu ve geri dönüşüm/geri kazanım konusunda çalışmalar yapan tesisler öncelikli olarak değerlendirildi" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
10
°
C
Yağmurlu
 • Salı
  Yağmurlu
  10°C
 • Çarşamba
  Çok Bulutlu
  9°C
 • Perşembe
  Karla Karışık Yağmurlu
  9°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  6°C
Reklamı Geç