DTO’nun Avrupa Birliği Fon Destekli Eğitim Projesi tamamlandı

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) ortak kurumlarla 1 yıl boyunca yürüttüğü Avrupa Birliği fon destekli ‘Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi’ne katılanlara sertifikaları verildi.

DTO’nun Avrupa Birliği Fon Destekli Eğitim Projesi tamamlandı

27 Eylül 2017 14:52


Denizli Ticaret Odası’nın Avrupa Birliği fon desteği ile Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Projesi kapsamında gerçekleştirdiği Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz Projesi, planlandığı gibi 1 yılda tamamlandı. 180 bin Euro bütçeli projede Milli Eğitim Bakanlığı’nı temsilen İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve birimleri, İŞKUR ve KOSGEB İl Müdürlüğü Denizli Ticaret Odası’nın ortaklarıydı.


Kursiyerlere, proje boyunca katıldığı her eğitim için sertifika verildi.


Bir otelde yapılan kapanış programına Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu, DTO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bolat Ferhat Arıkan, İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık, KOSGEB İl Müdürü Oğuz Kılınç ve kursiyerlerle aileleri katıldı.


Birçok kursiyerin 6 sertifika aldığı projenin finalinde konuşan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, bilginin çağımızın en değerli sermayesi olduğunu belirtti.


Erdoğan, “Öğrenmeyi İnşa Ediyoruz projesi kapsamında 25-64 yaş aralığında aktif istihdamın dışında kalan 68 işsiz veya emekliye, ısı ve su yalıtımcılığının yanı sıra girişimcilik eğitimleri de verildi. Proje kapsamında Meslek Yeterlilik Kurumu ile işbirliği halinde iki seminer ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Uzmanlarının katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kursiyerler eğitimlerin yanı sıra bu seminerlere de katılarak belge alma hakkı kazandı. Bu kursiyerlerimiz şimdi eğitimini aldıkları yalıtım alanında sektörde çalışabilecekleri gibi, aynı zamanda girişimcilik eğitimlerini tamamladıkları için iş kurarken 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden de faydalanma imkanı elde etmişlerdir. İlimizde ilk kez düzenlenen Denizli 1. Öğrenme Şenliğinde hayat boyu öğrenme yaklaşımı pekiştirildi” dedi.


Denizli Ticaret Odası olarak bu projenin haricinde de eğitimler verdiklerini belirten Erdoğan, oda tarafından 2017 yılında toplam bin 200 kişiye girişimcilik eğitimi verildiğini, 6 ay süreli tekstil moda desen tasarım kursu ile tekstil sektörüne yetişmiş 30 eleman kazandırdıklarını söyledi.


Daha sonra Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve protokol üyeleri tarafından katılımcılara sertifikaları verildi. 1 yıllık proje kapsamında yapılan tüm eğitim ve seminerlere katılan birçok kursiyer aynı anda 6 sertifika ve katılım belgesi aldı.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
28
°
C
GökGürültülü Sağnak Yağışlı
 • Cuma
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  28°C
 • Cumartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  31°C
 • Pazar
  Parçalı Bulutlu
  31°C
 • Pazartesi
  GökGürültülü Sağnak Yağışlı
  32°C
Reklamı Geç