İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Hayırsever iş adamından ambulans bağışı

Denizlili Hayırsever İşadamı İbrahim Tan, tam donanımlı bir ambulansı bağışladı.

Ambulans, Vali Hasan Karahan tarafından törenle İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edildi. .


Valilik önünde düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı ve Hayırsever İşadamı İbrahim Tan katıldı.


Denizli'de ambulans sayısının arttırılması yönünde ihtiyaca katkıda bulunmak için bir bağışta bulunduğunu söyleyen Hayırsever İşadamı İbrahim Tan; “Sağlık alanında bir Sağlık Ocağı yaptırmayı düşünüyordum. Ancak acil olarak bir ambulansa ihtiyaç olduğunu öğrendim. İnşallah önümüzdeki zamanlarda Sağlık Ocağını da yapmak nasip olur. Denizli'mize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Hayırsever İşadamı İbrahim Tan'a yaptığı anlamlı bağış dolayısıyla Denizlililer adına teşekkür eden Vali Karahan, “Alınan bu ambulans ile İlimizdeki ambulans sayısı 97 oldu. Acil Sağlık Hizmetlerindeki araçlarımızın zamanla modernize edilmesi, yenilenmesi gerekiyor. Hayırseverimizin sağlık alanındaki başvurusunu biz de bu şekilde değerlendirelim dedik. Modern ve güzel bir aracı 112 Acil Servis bünyemize kazandırmış olduk. Ambulansımızın görev yapacağı alanda sağlık hizmetleri daha hızlı bir şekilde karşılanacak. Hayırseverimiz İbrahim Tan'a teşekkür ediyoruz, diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyoruz” diye konuştu.


Konuşmaların ardından Hayırsever İşadamı Tan, hizmete sunulmak üzere tam donanımlı ambulansın anahtarını Vali Karahan'a teslim etti. Karahan da, sağlık alanında verdiği destekten ötürü işadamına, Denizli halkı adına teşekkür ederek plaket takdim etti. Ambulansın Denizli Organize Sanayi Bölgesinde hizmet vereceği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.