Merkezefendi için istişare toplantısı

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Merkezefendi’deki mahalle muhtarlarıyla görüşerek talep ve önerilerini dinledi.

Merkezefendi için istişare toplantısı

02 Ekim 2017 16:54


Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, ilçedeki resmi kurum temsilcileri ile istişare toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Ali Duymaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Neşet Koca’nın muhtarlarla yaptığı istişareyle başladı. Merkezefendi İlçe Kaymakamı Şükrü Görücü, istişare toplantısında, “Vatandaşımızın memnuniyeti çok önemli. Hepimizin ortak noktası hizmeti daha ileriye götürmektir. Seneye yeni hükümet konağımıza taşınacağız. 50 Mahallemiz var, her mahallemiz bir ilçe nüfusuna sahip. Bizler hep birlikte olacağız. Her vatandaşımıza sahip çıkacağız. Sizler ilimize, ilçemize ve mahallemize hizmet için varsınız” dedi.


Toplantıda Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Yapacağımız yatırımlarla ilgili sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda bizde programlarımızı güncelliyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak 2014 yılında ilçe olarak kurulduk. Yaklaşık 3 sene içerisinde 2 katından daha fazla yüksek bir oranda Merkezefendi Belediyesi olarak bütçe büyüklüğünü yakalamış bulunuyoruz. Merkezefendi Belediyesinin bütçesinin yaklaşık yüzde 55’i doğrudan yatırıma gidiyor. Yeni kurulan 28 merkez ilçe belediyesi arasında en çok yatırım yapan belediyeyiz. Bunu gururla söylüyoruz. Birçok konuda en fazla adette, sosyal ve kültürel anlamında en fazla proje üreten belediyeyiz" diye konuştu.


2018 yılının açılış yılı olacağını belirten Subaşıoğlu, “5 yıllık süre içerisinde büyük projelerin temelini geçtiğimiz yıl attık. 2018 yılı büyük projeler anlamında Merkezefendi Belediyesi için açılış yılı olacak. 2-2 buçuk ay içerisinde Bereketler Mahallemizdeki Toplantı ve Sergi Salonu’nu açacağız. Daha sonra 2018 yılının nisan ayında Kültür Merkezi ve Nikah Sarayı’nın Denizli’nin ilk ve tek Nikâh Sarayı, Kültür Merkezi ve Sanat Merkezi’nin de açılışını yapacağız. Bir başka projemiz ise temelini attığımız Merkez Kütüphane 13 milyon TL yatırımla Merkezefendi Belediyesi olarak finanse edeceğiz. Bu bizim için çok önemli bir proje. Türkiye’de Ankara’daki Milli Kütüphaneden sonra 2 numaralı kütüphane olacak. Kaymakamımıza, İçişleri Bakanımıza ve Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye çok teşekkür ediyorum. Gültepe ve Gümüşçay Mahallelerimizin buluştuğu yerde Merkezefendimizin merkez aksanını kenara doğru alan, merkezdeki sıkışıklığı gidermeyi amaçlayan Merkezefendi Hükümet Konağı en geç 10 ay içerisinde açılmış olacak. Selçukbey Mahallemizde 2-3 ay içerisinde açılışını planladığımız 9 dönümlü arazi üzerinde Spor Eğitim Merkezi Türkiye’de bir belediye tarafından en büyük Spor Eğitim Merkezi ya da diğer adıyla Spor Okulu faaliyete alınacak. 2018 yılının Nisan ayı içerisinde açılışını yapmayı düşündüğümüz son sürat inşaatını devam ettirdiğimiz yaklaşık 200 dekarlık arazi üzerinde regülasyon çalışmalarının devam ettiği Ornaz Vadisi bittiği günde sadece Denizli’nin değil Türkiye’nin incilerinden birisi olacak. Önümüzdeki hafta 18 okula kazandırmış olduğumuz yaklaşık 1 milyon TL’lik yatırımla zenginleştirilmiş kütüphanelerimizi açılışını hep birlikte yapacağız” dedi.


Konuşmanın ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 5 saat süren toplantıda muhtarlar ile tek tek görüştü, eksikler noktasında birim müdürlerine talimatlar verdi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
35
°
C
Sıcak
 • Cuma
  Sıcak
  35°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  35°C
 • Pazar
  Sıcak
  35°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç