Metruk binaları belediye tarafından yıkılıyor

Denizli’nin Pamukkale Belediyesi tarafından ilçe sınırları içerisinde kalan, emniyet ve sağlık açısından risk oluşturan metruk binaların yıkımına devam ediyor.

Metruk binaları belediye tarafından yıkılıyor

04 Ekim 2017 14:15


Denizli’nin Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından ilçede ki güvenlik açısından risk teşkil eden binalar bina sahiplerinin izni doğrultusunda Pamukkale Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından yapılıyor. Belediye ekipleri son olarak Dokuzkavaklar Mahallesi 2037 sokakta bulunan binanın yıkımını gerçekleştirdi. Pamukkale Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, mahalle sakinlerinin emniyeti ve sağlığı açısından risk oluşturan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ettiklerini ifade eden Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Mahallelerimizde, terkedilmiş, yıkılmaya yüz tutmuş, yangın ve göçme tehlikesi arz eden binaları, olumsuz bir durumla karşılaşmadan önce yıkıyoruz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden, metruk binaları muhtarlarımız aracılığıyla tespit edip, ev sahiplerinden de gerekli izni aldıktan sonra ya da mahalle sakinlerimizin talebi üzerine incelemelerimiz ve yine gerekli izinlerin alımından sonra yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz, mahallelerinde bu tür metruk bina var ise bizlere iletmeleridir. Bizlere bilgi verirlerse biz de belediye olarak, bir olumsuzluk yaşanmadan çözüm üretebiliriz” dedi.


“Bağımlıların meskeni olmuştu


Dokuzkavaklar Mahallesi sakinlerinden Bircan Özdemir ve Yasin Teker, mahallerinde ki metruk binanın yıkımından memnun olduklarını belirterek, “Yıkılması çok güzel oldu. Kötü alışkanlıkları olan kişilerin meskeni haline gelmişti. Çocuklarımız sokakta oynamaktan çekiniyordu. Geceleri kaç defa polisi aradık. Ama polis gelmeden kişiler kaçıyor ve bunlardan bıkmıştık. Bu binanın yıkılması çok iyi oldu. Pamukkale Belediyemizin bu hizmetinden dolayı Başkanımız Hüseyin Gürlesin’e ve emeği geçen tüm çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dediler.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
36
°
C
Sıcak
 • Pazartesi
  Sıcak
  36°C
 • Salı
  Sıcak
  37°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  37°C
 • Perşembe
  Sıcak
  37°C
Reklamı Geç