İhlas Haber Ajansı

SON DAKİKA

TGRT Haber Canlı İzle

Pamukkale'de mahalle maçlarının 6'ncısı başlıyor

Denizli’nin Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından 3 yıl önce başlatılan ve 6’ncısı düzenlenecek olan “Pamukkale’de 6.

Denizli'nin Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından 3 yıl önce başlatılan ve 6'ncısı düzenlenecek olan “Pamukkale'de 6. Futbol Şöleni Sonbahar 2017” turnuvasının kura çekimi yapıldı


Denizli Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından, Pamukkale Belediyesi'ne bağlı mahalleler arasında düzenlenen futbol turnuvasında 6. Turnuva için kuralar çekildi. Kura çekimine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalle muhtarları, futbol takımlarının temsilcileri katıldı. Turnuvaya katılımın artmasından memnun olduklarını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin her turnuvayı daha profesyonel olarak hazırladıklarına dikkat çekerek “3 yıl önce başlattığımız ‘Pamukkale'de Futbol Şöleni' projemizde epey yol kat ettik. Burada amacımız mahallelerimiz de sporu sevdirmek ve özendirmekti. Bunun için önce mahallelerimize spor kompleksleri kazandırdık. Tabi buraların özellikle vatandaşlarımız tarafından korunması, sahip çıkılması için bu turnuvaları düzenledik. Bu sayede hem tesislerin içini doldurduk, hem sağlıklı bir etkinlik yaptık. Sadece tesis yapmak yeterli değil. Önemli olan o tesisin kullanılmasıdır. Bu amaçla bu turnuvamızı her yaptığımızda daha profesyonel olarak yaptık. Kurallar, profesyonel hakemlerimiz, centilmenlikler, önceliklerimiz oldu.


Mahalleler arasında kaynaşmanın da sağlamak amacıyla düzenlediğimiz turnuvalardan takımlarımızı isimlerinin de Türkçe olmasına özen gösterdik. Öncelikle mahalle sakinlerimiz olmak üzere ilçe halkımızı maçlarımızı izlemeye davet ediyorum” dedi. 31 Mahalleden 40 takımın katıldığı turnuvaya 9 mahalle 2'şer takım çıkarırken, 22 Mahalle ise ‘1 er takımla müracaat etti.

BUGÜN NELER OLDU?

Gazete 1. Sayfalar

GERİ BİLDİRİM

Geliştirme sürecine katkıda bulunmak için lütfen sitede karşılaştığınız hataları bize bildirin.