Pamukkale’nin vizyon projesi ihaleye çıkıyor

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde 405 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan ‘Seyir Tepesi’ projesi ihaleye çıkıyor.

Pamukkale’nin vizyon projesi ihaleye çıkıyor

27 Eylül 2017 10:13


Pamukkale Belediyesi tarafından yapılacak ve şehrin vizyon projelerinden birisi sayılan ‘Seyir Tepesi’ projesi, önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak. İki yılda, 6 etap şeklinde tamamlanması beklenen proje, içerisinde birçok sosyal yaşam alanını barındırıyor. Şehrin merkezinde yer alacak proje, tamamlandığında yaklaşık 50 milyon TL’ye mal olacak. Önümüzdeki yılın yaz aylarına kadar ilk üç etabı bitirilmesi hedeflenen proje önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak.


Proje hakkında bilgi veren Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, şehrin yakın bir yerinde olacak projenin tüm kesime hitap etmesini planladıklarını söyledi. Projenin ciddi bir bölümünü gençlere ayırdıklarını belirten Başkan Gürlesin, Pamukkale Üniversitesinin yanında olan projenin, bittiğinde 60 bin öğrencinin olduğu Pamukkale Üniversitesindeki gençlerin de yaşam alanlarını oluşturması, nezih ortamlarda gezip, hayatına anlam katacak yerler yapılması hedeflendiğini kaydetti.“Bütçemizin yüzde 60’ını yatırımlara ayırıyoruz”


30 Mart 2014 yılında Denizli’nin Büyükşehir statüsüne geçmesinin ardından kurucu bir belediye olduklarını belirten Başkan Gürlesin, yaklaşık 40 ayı geride bıraktıklarını ve bu üç yılın dolu dolu geçtiğini, özellikle sağlıkta, eğitimde, sosyal projelerde, çok iddialı olduklarını kaydetti. Başkan Gürlesin, "Bütçemizin yüzde 60’ını yatırımlara ayırıyoruz. Bu anlamda, geride kalan 3 yılda toplam ayırdığımız rakam, 200 milyon TL civarındadır. Bütçelerimizi yatırım amaçlı hedefliyoruz. Yeni kurulan bir belediye olmamıza rağmen örnek bir belediye olduğumuzu iddia ediyoruz. Özellikle sağlıkta, eğitimde, sosyal projelerde, çok iddialıyız. Bu anlamda da bunu yerine getirmenin büyük mutluluğunu yaşıyoruz" dedi."Proje yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırımla olacak"


‘Seyir Tepesi’ projesini anlatan Gürlesin, "Pamukkale Belediyesinin bir çok vizyon projelerinden, en iddialılarından olan Seyir Tepesi, projemiz var. Seyir Tepesi 405 bin metrekare üzerine yapılacak olan bir yaşam alanıdır. Burada 40 bin metre kare sadece ‘Gençlik Vadisi’ne ayrılmıştır. Gençlere yönelik yapılacak aktivitelerde kullanılacak. Değerlerimizin yaşatılması anlamında ‘Sonsuz Bahçe’ var. Burada ülkemiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz ile ilgili bahçe olacak. Bungalov evler olacak, sosyal tesisler olacak ve bunlar sadece birkaçı. Yine bu projenin maliyeti 50 milyon TL olması bekleniyor. Planladığımız zaman dilimi 2 yıl içerisinde bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız. 6 etapta gerçekleştirilecek projede planımız önümüzdeki yaz aylarında ilk üç ayının hizmete alınması planlanmakta. Gerçekten de ilçemize, Denizli’ye ve ülkemize değer katacak olan içeriğinde birçok zenginliği barındıran büyük bir proje olacak. Vizyon projelerimizden bir tanesi olacaktır" diye konuştu.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DENİZLİ HAVA DURUMU
37
°
C
Az Bulutlu
 • Salı
  Az Bulutlu
  37°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  35°C
 • Perşembe
  Sıcak
  35°C
 • Cuma
  Sıcak
  35°C
Reklamı Geç