Amed Sportif Faaliyetler’den taraftar grubuna tepki

TFF 2.


03 Ekim 2017 12:41

Lig Kırmızı Grup Takımlarından Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, Barikat isimli taraftar gurubuna ağır bir eleştiri geldi.


Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, bu grubun provakatif amaçla tribünlere girdiği ileri sürüldü. Barikat isimli taraftar grubunun son iki sezonda halkın çeşitli duygularını kullanarak sosyal medya üzerinden varlığını sürdürmeye çalıştığı ifade edilen açıklamada, “Bu grup maddi beklentiler içinde olmuştur. Devamlı olarak maddi taleplerde bulunmuşlardır. Amedspor ismini kullanarak atkı, forma, tişört satmışlar ve yardım kampanyaları yapmışlardır. Sportif anlamda gösterdikleri bir etkinlik olmamakla birlikte ticari bir faaliyet gösterip yardım kampanyasıyla düzenlemişlerdir. İki sezon aradan sonra kendilerine göre ‘özeleştiri’ verdiklerini söyleyip tekrar tribüne katılmak istemişlerdir. Ancak Barikat grubu saldırgan ve çözüm iradesine sahip olmayan bir anlayış göstermiştir. Provakatif bir şekilde tribünlere girmişlerdir. Masada verdikleri sözleri yerine getirmemişlerdir. Çıkardıkları olay sonrasında Emniyet tarafından dışarı çıkarılmışlardır” denildi.


Etimesgut Belediyespor maçından önce okunan İstiklal Marşına sırt dönmelerinin gelişen provakatif tavrın ilk belirti olduğuna dikkat çekilen açıklamada, “Daha sonra taşkınlık çıkarıp sahadan Emniyet tarafından çıkarılmışlardır. Direniş Taraftar Derneği’nden üyeleri de gözaltına alınmıştır. Halkımızın tribündeki sesini kısmaya, susturma çabaları, bu gruba karşı temkinli olunması gerektiği algısını oluşturmuştur. Tüm açıklamalarımız ve yazmakla bitmeyen diğer nedenlerden ötürü bu gruba karşı temkinli olunması gerektiğini, oluşturdukları yalan/yanlış algının boşa çıkarılması gerektiği açıktır” ifadelerine yer verildi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
41
°
C
Sıcak
 • Perşembe
  Sıcak
  41°C
 • Cuma
  Sıcak
  41°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  41°C
 • Pazar
  Sıcak
  40°C
Reklamı Geç