Başkan Atilla esnafla bir araya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odasına (DESOB) bağlı faaliyet yürüten oda başkanları ve esnaflarla istişare toplantısı düzenledi.

Başkan Atilla esnafla bir araya geldi

01 Kasım 2017 16:06

Esnaflarla görüş alışverişinde bulunan Başkan Atilla, "Esnafımız şehrimizin ticaretinin can damarıdır" dedi.


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, kentte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları ve esnaflarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Atilla, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde DESOB bağlı faaliyet yürüten Oda Başkanları ve esnaflarla istişare toplantısı düzenledi. DESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu’nun da yer aldığı toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu. Başkan Atilla, katılımcıların önerilerini dinledi.“Sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapacağız”


Esnaflarla her fırsatta bir araya gelmeye gayret ettiklerini belirten Başkan Atilla, şunları söyledi:


“Esnaflarımızın sorunlarını, görüş ve önerilerini dinleyip çözüme kavuşturmak için çaba sarf ediyoruz. Bu gün de siz birçok iş kolundan esnafımızın oluşturduğu oda başkanları ile bir araya gelerek talep ve görüşlerinizi dinlemek istedik. Esnafımız, şehrimizin ticaretinin can damarıdır. Siz değerli esnaflarımızla daha koordineli çalışmak bizim için çok önemlidir.”


Mesleki birlik ve dayanışmanın en üst düzeye ulaştırılması gerektiğini belirten Başkan Atilla, "İnşallah sorunların çözümü noktasında elimizden geleni yapacağız. Esnaflarımızın ticari kapasitelerinin geliştirilmesi, kurumsallaşması ve imkanlarının artırılması bizim için önemlidir. Bu çalışmaları yaparken işbirliği içerisinde olmamız elzemdir" dedi.“Melikahmet’teki çalışmalar en kısa zamanda tamamlanacak”


Kentin önemli sorunlarını bir bir çözüme kavuşturmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Atilla, konuşmasını şöyle sonlandırdı:


"Şu an aramızda Melikahmet esnaflarımız da var, biz belediye olarak oradaki çalışmanın en kısa zamanda tamamlanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. DİSKİ olarak orada çalışmalarımızı tamamladık. Diğer kurumların da çalışmalarını erken bitirmeleri için konuyu yakından takip ediyoruz. Bu konuda sabır gösteren siz değerli esnaflarımıza da teşekkür ediyorum."


Başkan Atilla, sivil toplum kuruluşları ve farklı meslek kuruluşlarının temsilcileriyle toplantılarına devam edecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
13
°
C
Sağnak Yağışlı
 • Salı
  Sağnak Yağışlı
  13°C
 • Çarşamba
  Parçalı Bulutlu
  10°C
 • Perşembe
  Çok Bulutlu
  10°C
 • Cuma
  Parçalı Bulutlu
  10°C
Reklamı Geç