Çocukların gönlüne taht kuran başkan

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır’ın Hani Belediye Başkanlığına görevlendirilen Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, ziyaret ettiği her yerde özellikle gençler ve çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Çocukların gönlüne taht kuran başkan

29 Eylül 2017 11:31


Başkan Yazıcı, ilçe merkezinde gerçekleştirdiği mahalle gezileri ve esnaf ziyaretlerinde, sokak ve caddelerde rastladığı çocuklarla sohbet etmeyi de ihmal etmiyor. Sürekli halkın arasında olmayı tercih eden Hani Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, ilçe merkezinde yapılan çalışmaları yerinde denetliyor, çalışmaların ne aşamada olduğu ile ilgili firma yetkililerinden ve belediye çalışanlarından da bilgi alıyor. Başkan Yazıcı, ilçe merkezinde başlatılan çalışma alanlarını da sahipsiz bırakmıyor. Devletin kendisine verdiği yetki ve hizmeti en iyi bir şekilde kullanma duyarlılığı ve hassasiyetini ön planda tutup, mesai mefhumu gözetmeksizin ilçede fedakarca çalışmalar yürüten Hani İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, vatandaşlarla karşılaştığı her ortamda onlarla selamlaşıp sohbet ederken, yanlarındaki çocuklarla da yakından ilgileniyor. Vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Yazıcı, vatandaşların ve esnafın taleplerini ve sıkıntılarını dinleyerek, not aldırıyor. Çocukların kendisine olan ilgisini karşılıksız bırakmayan Yazıcı, gençler ve vatandaşlarla tek tek ilgilenerek istekleri üzerine fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor. Bazen de annesinin yanındaki çocuğu kucağına alan Yazıcı çocuklarla güzel vakitler geçiriyor. Kucağına aldığı çocukla yakından ilgilenen Başkan Yazıcı, kendisini karşılayan çocuklara da oyuncak vermeyi ihmal etmiyor."Çocuklara her zaman vakit ayırmak gerekir"


Halkın içinde olması nedeniyle çocukların da sevgisini kazanan Başkan Şaban Arda Yazıcı, çocuklara her zaman vakit ayırmak gerektiğini söyledi. Yazıcı, "Hizmetlerimizin temelinde geleceğimiz olan çocuklarımız var. Özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik hizmetlerimiz sürüyor. Her gittiğimiz yerde çocuklarımızın isteklerini de göz önüne aldık. Buna göre hizmetler üretmeye çalıştık, çalışıyoruz" dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
33
°
C
Çok Bulutlu
 • Pazartesi
  Çok Bulutlu
  33°C
 • Salı
  Parçalı Bulutlu
  35°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  35°C
 • Perşembe
  Sıcak
  36°C
Reklamı Geç