DİSMEK kayıtları 9 Ekim’de başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte istihdamı artırmak ve çeşitli iş kollarına kalifiyeli eleman yetiştirmek amacıyla 22 farklı branşta açacağı kursların kayıtları 9 Ekim’de başlayacak.


06 Ekim 2017 11:19


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kentte istihdamı artırmak amacıyla ilkini Şubat 2017’de başlattığı ve yoğun ilgi gören kurslar yeniden açılıyor. 22 farklı branşta açılacak olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (DİSMEK) için kayıt başvuruları 9 Ekim’de başlayacak. “Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Muhasebe, İngilizce A1 ve A2, Autocad (İki boyutlu çizim programı), Tekstil, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, Kuaförlük ve Saç Bakım Hizmetleri, Cilt Bakım ve Temel Makyaj, Aşçı Çıraklığı, Pasta Çırağı, Servis Elemanı (Garsonluk), Çini İşlemecilik-Çinicilik, Seramik, Kara Kalem Resim, Yağlı Boya Resim, Hasır Sepet Örücülüğü, Doğal Taşları İşleme, Ahşap Oyuncak Yapımı, Ahşap Süsleme ve Boyama, Turistik ve Hediyelik Eşya Yapımı, Ebru Sanatı ve Takı Tasarım” kurslarından faydalanmak isteyen vatandaşlar, 9 Ekim itibariyle Sümerpark’ta bulunan Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü’ne kayıt yapabilirler.


Ücretsiz kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifikaları almaya hak kazanacak. Kayıt başvurularının ardından kurslardaki eğitim, ekim ayı içinde belirlenen tarihlerde start alacak. Kursların başlangıç tarihleri, kursiyerlere telefon ve SMS ile bildirilecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
37
°
C
Sıcak
 • Pazar
  Sıcak
  37°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  39°C
 • Salı
  Sıcak
  39°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  42°C
Reklamı Geç