Hani belediyesinden 11 ayda eğitime 1 milyon 259 bin liralık yatırım

Diyarbakır’ın Hani Belediyesine kayyum olarak atanan Kaymakam Şaban Arda Yazıcı, belediye imkanlarıyla hazırlanan projeler kapsamında tüm okullara 11 ayda toplamda 1 milyon 259 bin lira harcandığını söyledi.

Hani belediyesinden 11 ayda eğitime 1 milyon 259 bin liralık yatırım

29 Eylül 2017 11:16


Kaymakam ve Belediye Başkanı Yazıcı, ilçedeki tüm okulların alt yapı ve geçit yolları ile okul bahçelerinin toprak zeminden, tozdan ve çamurdan kurtarılmaya çalışıldığını dile getirdi. Hani Belediyesi olarak birçok okulda yol yapımı ve spor tesisi inşası çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Yazıcı, "Okulların yol ve bahçeleri sıcak asfalt ve parke taşları ile donatmaya devam ediyoruz. İlçe merkezi ve diğer mahalle okullarının yol güzergahlarında, okulla bağlantılı olan çevre alanlarında ve okul bahçelerinde yazın toz, kışın ise ciddi bir çamur sorunu vardı. Bu yıl Hani Belediyesi olarak aldığımız karar doğrultusunda çocuklarımızın eğitim gördüğü okulların yol ve bahçelerinde sıcak asfalt ve parke taşı çalışmaları başlattık. Hani Belediyesi olarak, tüm okullarımızın bahçeleri ile yollarını çamurdan ve tozdan kurtarma çalışmalarımız devam edecek. Eğitime her daim desteğimizi sürdürme gayretinde olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha rahat ve hijyenik ortamlarda eğitim görmeleri için belediye imkanlarını seferber edeceğiz” dedi.


Okul alanlarına çocuk parkı yapıldı


Kaymakam ve Belediye Başkanı Şaban Arda Yazıcı, okul alanlarına, ana okullarının bahçelerinin hepsine çocuk oyun parklarının kurulduğunu, 6 okulun bahçesine sentetik futbol sahası inşa çalışmalarının devam ettiğini, okulların çevresinin peyzaj malzemesi desteğiyle estetiğe uygun modern hale getirilmesi çalışmalarının sürdürüldüğünü, ilçedeki 8 bin 650 öğrenciye çanta, kırtasiye malzemesi, ayakkabı, eşofman, oyuncak dağıtıldığını ve yine tüm öğrencilere sosyal belediyecilik anlayışıyla giyim yardımı yapıldığın söyledi. Yazıcı, ayrıca Hani Belediyesinin bu çalışmalarının, eğitime her daim destek anlayışıyla devam ettirileceğini sözlerine ekledi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
39
°
C
Sıcak
 • Çarşamba
  Sıcak
  39°C
 • Perşembe
  Sıcak
  37°C
 • Cuma
  Sıcak
  37°C
 • Cumartesi
  Sıcak
  38°C
Reklamı Geç