İtfaiye Haftası’nda vatandaşlar bilgilendiriliyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası nedeniyle açtığı stantlarda hem vatandaşları bilgilendiriyor hem de okullarda tatbikatlar düzenliyor.

İtfaiye Haftası’nda vatandaşlar bilgilendiriliyor

28 Eylül 2017 15:49


Yangın ve doğal afetlere müdahale etmek amacıyla başlattığı gönüllü itfaiyecilik eğitimlerini sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Haftası’nı düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutluyor. Büyükşehir Belediyesi’nin, yangın ve doğal afetlere müdahale konusunda bilgi vermek amacıyla Kayapınar ilçesindeki bir AVM’de açtığı stant vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. İtfaiye ekipleri, standı ziyaret eden vatandaşlara itfaiyeciliğin önemini anlatıyor ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi veriyor. Vatandaşlara, şapka ve çocuklar için yap-boz kartonları veren itfaiye ekipleri, vatandaşlara, içinde yangınların sınıflandırılması, yangının nedenleri, yangın söndürme prensipleri, yangın söndürme tüplerinin çeşitleri, iş yeri ve evlerdeki yangın kontrollerinin yapılıp yapılmadığı gibi konuların ayrıntılı yer aldığı broşürleri dağıttı. Stantta ayrıca, çocuklar itfaiye elbiseleri giyerek yangın söndürme tekniklerini öğreniyor.Okulda yangın tatbikatı


Okullarda da çeşitli etkinler düzenleyen İtfaiye ekipleri, Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi’nde bulunan Molla Gürani İlkokulu’nda yangın temalı bir tatbikat yaptı. Öğrencileri okul bahçesinde toplayarak teknik bilgi veren ekipler, yangına nasıl müdahale edileceğini öğrencilere uygulamalı anlattı.


Yangın ve doğal afet durumlarında nasıl davranmaları gerektiği ile ilgili öğrencileri bilgilendiren ekipler, ardından okulda çıkmış bir yangını canlandırıp tatbikat yaptı. Etkinlikler, İtfaiye Haftası boyunca farklı okullarda devam edecek.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
38
°
C
Sıcak
 • Pazar
  Sıcak
  38°C
 • Pazartesi
  Sıcak
  39°C
 • Salı
  Sıcak
  39°C
 • Çarşamba
  Sıcak
  40°C
Reklamı Geç