Kulp’un içme suyu ve altyapı sorunu çözülüyor

Diyarbakır’ın Kulp Belediyesi, ilçe merkezinin 30 yıllık su ve altyapı sorununu DİSKİ Genel Müdürlüğü ile yaptığı işbirliğiyle çözüyor.

Kulp’un içme suyu ve altyapı sorunu çözülüyor

06 Ekim 2017 12:46


İçme suyu şebekesinin eskimiş olması ve büyüyen nüfusuna cevap verememesi nedeniyle içme suyu sıkıntısı yaşanan Kulp’ta, belediye öncülüğünde bu sıkıntının bir an önce giderilmesi için proje çalışmalarına başlandı. İlçe merkezine 28 kilometre içme suyu şebekesi ve arıtma tesisinin yapımını içeren proje ile ilçe merkezinin altyapı sorununu çözmek için 36 kilometre kanalizasyon ve arıtma tesisi projesi tamamlanarak 21 Ağustos’ta 13 milyon 103 bin 900 TL’ye ihale edildi.


Bu projeler ile Kulp ilçesinin içme suyu ve altyapı sorununun çözümleneceğine değinen Kulp Belediye Başkanı Fatih Dülgeroğlu “İlçemiz için ciddi bir sorun olan içme suyu ve alt yapı sorununun çözümü için Büyükşehir Belediyesine Bağlı DİSKİ Genel Müdürlüğüyle işbirliği yaparak hazırlanan projelerin hayat bulması için çalışmalara başladık. Bu elzem sorunların çözümü için projelerin hazırlanıp hayat bulması adına her türlü desteği sunan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cumali Attila’ya teşekkür ediyoruz” dedi.
YORUM YAZ
Lütfen Bekleyiniz ...

Toplam Yorum (0)

DİYARBAKIR HAVA DURUMU
14
°
C
Yağmurlu
 • Perşembe
  Yağmurlu
  14°C
 • Cuma
  Çok Bulutlu
  14°C
 • Cumartesi
  Hafif Yağmurlu
  14°C
 • Pazar
  Yağmurlu
  13°C
EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  Reklamı Geç